Vlag in top nieuw ziekenhuis Sloop voor nieuwe brug 26 ZUTPHEN 2023 1 2 maart - Driemaal ging het mis met het hijsen van de nationale driekleur op het nieuwe zieken huis. Het hijsen van de vlag op het (donderdag) bereikte hoog- ziekenhuis te komen. Een groepje enthousiastelingen gaat ook op zeer korte termijn beginnen met een actie ten bate van een ziekenomroep die straks domicilie zal krijgen in het zie kenhuis. Marianne v.d. Velde zag, eenmaal weer uit de 'bouw' afgedaald naar de begane grond, haar vlag hijsen be loond met een royale bos bloemen die haar werd aangeboden door dr. Buijs. Het hoogste punt van het zieken huis is bereikt met de vlag in top. wethouder Albers zo goed mogelijk werden beantwoord. De serviceflat zal deels in negen, deels in zes verdiepingen worden ge bouwd door Intervam BV (te Rijswijk). Dat bouwbedrijf heeft reeds de nodi ge ervaring met zulke projecten. De verwachting is dat medio mei de be nodigde gelden beschikbaar komen. Daarna kan spoedig met de realise ring van het plan worden begonnen. Het feit dat er nu een geldgever was en de vraag of die er over een maand nog zou zijn, was voor het college aanleiding om het garantievoorstel wat overhaast in de raad te brengen. De stichtingskosten zijn begroot op 8.317.000 gulden. ste punt door de jongste zieken huismedewerker, Marianne v.d. Velde uit Voorst, mislukte steeds weer terwijl een menigte geno digden en bouwvakkers toekeek. Maar nadat uiteindelijk de vlag genmast was neergehaald, het dundoek stevig was bevestigd en het geheel weer opgericht, ble ken de vlaghijseuvelen radicaal bezworen te zijn. r. J.W. Buijs uit Warnsveld, die het college van provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis verte genwoordigde, vertelde dat het zie kenhuiscomplex waarschijnlijk reeds medio april "glasdicht" zal zijn. In ok tober komen er drie grote gasturbi- ne-motoren die het mogelijk maken om de komende winter fiks door te werken. Het deed dr. Buijs genoegen dat het nieuwe ziekenhuis al gaat "le ven" onder de bevolking. Een en an der leidt ertoe dat er binnenkort een wedstrijd wordt uitgeschreven om aan een goeie naam voor het streek- 7 maart - Rijkswaterstaat denkt dit voorjaar te kunnen beginnen met de eerste grondwerkzaam heden voor de nieuwe brug over de IJssel bij Zutphen (RW 47), zo wel aan de Zutphense als aan de Cortenoeverse kant. De daarvoor benodigde gronden zijn inmiddels in zijn bezit. Met de bouw van

Zutphen (vanaf 1982) | 2023 | | pagina 26