Ij I JI I Dieserstraat op de schop Garanties voor flat De IJssel jHwjl J I 1 De Dieserstraat vóór de sloop. 19 februari - De gemeente Zut- phen en het bestuur van Huize ‘St Elisabeth' hebben een werk groep ingesteld die uitbreiding van Huize St. Elisabeth aan de Dieserstraat moet onderzoe ken. De bouw van ongeveer 25 bejaardenwoningen is een van de mogelijkheden die daarbij in beeld zijn. binnen het kader van de subsidie regelingen en het welstandstoezicht. De uitgangspunten voor de werk groep zijn: de bouw van ongeveer 25 bejaardenwoningen, het terugleg gen van de rooilijn van het midden gedeelte van de Dieserstraat en de mogelijkheid van de bouw van een centrale keuken. Deze keuken kan dienstdoen in de wijk en in de later te bouwen nieuwe vleugel die het hoofdgebouw uit 1854 moet vervan gen. 27 februari - B en W van Zut- phen lanceerden in de raadsver gadering van maandagavond het voorstel om geldleningen tot een bedrag van bijna 8,5 miljoen gul den te garanderen die de Stich ting Serviceflat ‘De IJssel' moet aangaan om een serviceflat te bouwen met 130 wooneenhe- e Zutphense gemeenteraad was wel wat overdonderd door de presentatie van het garantievoorstel. Daaraan deed de toelichting die wet houder W. Albers terloops gaf in de koffiekamer (waar kaarten en tekenin gen de plannen illustreerden) weinig af. Toch was de heer Th. van Amers foort (Progressief Akkoord, PAK) het enige raadslid dat zich tegen deze snelle behandeling heeft gekant. De overige vroede vaderen gaven er wel blijk van een en ander maar ma tig te kunnen waarderen, maar wa ren voorts toch duidelijk verheugd met dit bouwproject. De heer Koning (CPN) noemde het project zelfs van meer dan plaatselijke betekenis. De meeste raadsleden kwamen nader hand nog met detailvragen die door an de Dieserstraat zijn tal van woningen gesloopt. Het is nu de vraag wat er met de vrijgekomen ter reinen moet gebeuren. In de werkgroep zitten vertegen woordigers van Huize St. Elisabeth, de gemeente en de provincie terwijl de heer Maas, directeur van het Gel ders genootschap tot bevordering en instandhouding van de schoonheid van stad en land adviserend lid is van de werkgroep. De werkgroep moet, zo zegt de gemeente, oplossingen formuleren den. Aan het voorstel was ander half jaar overleg voorafgegaan waarbij zelfs het kleinste beetje openbaarheid werd geschuwd. De flat komt in het noordelijke gedeelte van de Zuidwijken vlak boven het gedeelte waarin een winkelcentrum is geprojecteerd. ZUTPHEN 25 2023 1 If. Jj i ij w Ki l,|rf

Zutphen (vanaf 1982) | 2023 | | pagina 25