Zutphen vijftig jaar geleden ja Mini ‘slurpt’ parkeergeld Sturka: niet weg uit Zutphen Menno Tamminga Op de Groenmarkt worden de par keermeters leeggehaald. 10 januari - De directie van Stur ka ontkent dat het textielbedrijf uit Zutphen wil vertrekken en zich in België wil vestigen. Sturka reageert daarmee op een artikel in de Nieuwe Krant en in de Gel derlander van die strekking. Het bedrijf heeft inmiddels rectifica tie geëist. Het nieuws heeft in Zutphen en omgeving de nodige deining veroorzaakt. Afbeeldingen: Stedelijk Museum Zutphen 3 januari - Twee gemeenteamb tenaren waren tot voor kort no dig om de parkeermeters in de binnenstad van Zutphen te le gen. Omdat de inhoud van de parkeermeters nergens wordt geregistreerd moesten zij op elkaar letten én op eventuele 'overvallers'. Voor een handvol kwartjes en dubbeltjes doen be paalde lieden tegenwoordig de gekste dingen. Allemaal erg om slachtig dat gezamenlijk rond gaan met de centenzak. En niet zonder risico. e productiedirecteur van Sturka M.Beijer zegt: "We zijn geens zins van plan Zutphen of Nederland egenwoordig maakt de gemeen te Zutphen gebruik van een soort 'slijkopslurper'. Het is een mini-tank- wagentje met een kolossale slurf die op de parkeermeter kan worden aan gesloten. De daarin aanwezige dub beltjes en kwartjes 'regenen' dan in de hermetisch afgesloten tank. Dit mini-tankwagentje, waarmee derden niet zo gemakkelijk aan de haal gaan, wordt bediend door nog maar één gemeenteambtenaar die dus wel fiks met parkeergeld omgaat, maar het geld niet door zijn handen hoeft te laten gaan. 23 2023 1 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2023 | | pagina 23