F x L_ J I S dering worden op 14 januari 1963 goedgekeurd door het dagelijks bestuur. Penningmeester Nij- enhuis tekent dan, samen met voorzitter Leijs en secretaris Van Hille voor overdracht van de reste rende activa aan de nieuwe vereniging ‘Vrienden van het Stedelijk Museum’. Nu, in 2023, bestaat Het Palet nog steeds, inmiddels 81 jaar, zonder onderbreking, vooral dankzij voortrekkers als, onder andere, de bekende ‘Stadsschilder’ Fons Lansman. Palet-pionier en eerste voortrekker, Bertus Voortman, liep in 1944 zijn expositie in het Stede lijk Museum mis. Deze ambitieuze jonge kunste naar, destijds 28 jaar, hield zijn rug recht tegen over de fascistische bezetter. Hoe passend zou het zijn om hem alsnog te eren met een over zichtstentoonstelling van zijn werk. B r“rrrH - 1 2 De Walburgis- kerk. Arie Nijen- huis, olieverf op doek, datering onbekend. 12 ZUTPHEN 2023 1 Bronnen - Pictura: Regionaal Archief Zutphen. NL-ZuRAZ-0121, componenten 5, 9 t/m 15. - Het Palet: erven A. Voortman e.a. Noten Het betrof een ruimte boven de zilversmederij ‘Hollandia’, gelegen aan de Berkelzijde van het plein, ongeveer op de plek waar nu de fluisterbo ten aanmeren. Het is gesloopt in 1952 om ruimte te maken voor de doorbraak van de Rijkenhage. De Waarheid was de illegale partijkrant van de Communistische Partij Nederland (CPN) en werd uitgegeven vanaf november 1940. De krant werd landelijk verspreid en op diverse plaatsen in het land verschenen plaatselijke edities. Na de bevrij ding ging de krant verder als dagblad. De oplage kalfde geleidelijk af waarna de krant in 1990 werd opgeheven. -x FT-

Zutphen (vanaf 1982) | 2023 | | pagina 12