i m Het bezit in Zutphen werd in 1769 voor 5640 gulden verkocht aan Cornelis, de broer van Jan Schutte. Na zijn overlijden namen twee kinderen De Bruinvis over. In Amsterdam werd de desolate boedel verklaring opgesteld in 1771. In 1782 kocht de stad Zutphen de herberg voor 3100 gulden, de waardedaling tekent de toestand van het pand. Belle vue Een jaar later kreeg de natuurkundig histori cus, schrijver en dominee Jan Floris Martinet het pand in erfpacht. Hij brak alles af en zet er een herenhuis op. Hij kon er maar kort van genie ten want in 1795 stierf hij aan een beroerte. Zijn weduwe transporteerde het pand in 1802 aan de rijke, deels Franstalige familie De Malapert. Jan Jacob de Malapert gaf het pand de naam Belle vue omdat je zo mooi kon uitkijken over de uiter waarden. Martinus Derk Burkens werd de volgende ei genaar. Hij werkte als geneesheer in Batavia. Bij terugkeer in Nederland kon hij rentenieren, maar in 1839 werd Belle Vue weer geveild. Antho ny Wilhelmus Senn van Basel, een gepensioneer de generaal-majoor, kocht het. Ook zijn voorva deren waren rijk geworden in Indië. Schoonzicht De volgende rijkaard diende zich aan: Izak Arnol- dus Zeger Veeckens. Deze advocaat kocht wat in middels Schoonzicht heette in 1856 en besloot om het geheel te ommuren. Het grootste restant van ZUTPHEN 101 2022 4 Huize Schoon zicht in De Hoven in de eerste helft van de twintigste eeuw. Piet Sievers ventte petroleum en staat hier voor het muurtje van Schoonzicht rond 1935. z O o

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 5