Dieserstraat: de fik erin? 1 1 i 11 jl I worden uitgesteld vanwege bezuini gingen bij de gemeentelijke Dienst Openbare Werken. Alleen de verbe terplannen voor de Marsweg en de Polsbroek vinden doorgang, liet wet houder W. Albers de gemeenteraad weten. Een paar dagen later verdedigde wethouder Verschure de verhogin gen van tarieven en belastingen in de gemeenteraad. Daar werd een harde woordenstrijd geleverd, schreef het Zutphens Dagblad op 5 december. Met name de aangekondigde tariefs verhogingen voor de Hanzehal en de gymnastieklokalen bleken de raadsle den zwaar op de maag te liggen. Fractievoorzitter H. de Visser (PAK) verwacht dat de sportverenigingen het zullen merken. "Een door de ta riefsverhogingen veroorzaakte verho ging van de verenigingscontributies zal voor velen de druppel zijn die de emmer doet overlopen." Dichtgetimmerde panden aan de Dieserstraat. treinvaart achteruit zien gaan. Ze zegt: "Misschien zou het het beste zijn als de boel in de fik zou worden gezet." De grootste grief van de sla gersvrouw is de onzekerheid over de toekomst. "We weten niet waar we aan toe zijn. Dan eens horen we dat de woningen tegen de vlakte gaan, maar even later wordt er verteld dat de krotten er nog een hele tijd zul len staan", zegt mevrouw Klaassen. In de loop van de tijd, merkt ze op, heeft ze heel wat bewoners uit de straat zien vertrekken. De mensen die nu nog in de straat wonen hebben de dichtgetimmerde ramen met een verfje een wat vrolijker aanzien gege ven. Veel helpt het niet. "Het is een grote puinhoop, een troep, waar de muizen vrij spel hebben. Dat is al zo'n drie jaar zo. Ze bouwen wel in buiten wijken allerlei woningen, maar aan de binnenstad wordt, geloof ik, niet ge dacht", zegt de slagersvrouw. (De rubriek ‘Zutphen vijftig jaar geleden’ bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad heb ben gestaan.) ZUTPHEN 123 2022 4 13 december - Het zinnetje staat op een van de vele dichtgetim merde ramen van de lege wo ningen in de Dieserstraat: de aankondiging van de verschij ning van het nieuwe boekje over Zutphen. De ondertitel van het boekje is: Stad om van te hou den. Deze woorden prijken wat ironisch op het stukje papier dat bewoners van de Dieserstraat op de planken voor het raam heb ben geplakt. e bewoners gruwen van dat oude stukje Zutphen, daar vlakbij de Nieuwstadskerk en Huize St Elisa beth. Met een bewoonbare buurt heeft het rond de Dieserstraat niets meer te maken. Het is een grote puinhoop aan het worden. Mevrouw G. Klaassen-Schaapveld, echtgeno te van de slager in de Dierserstraat heeft in de tien jaren dat ze er woont de leefbaarheid van de buurt in snel- I WW i --- .-,r - V r J‘v k n jïi

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 27