Zutphen in geldzorgen Prikkeldraad tegen vandalen Op het dak Montessori-kleuterschool wordt prikkeldraad aangebracht. 122 ZUTPHEN 2022 4 heid biedt, zoals die ook werd ge realiseerd tussen de Paardenwal en de David Evekinkstraat. En in het Marsweg-kwartier valt onderwijl een respectabel aantal afgekeurde wo ningen onder de slopershamer. Waar mee gezegd wil zijn, dat het niet al les woonruimtewinst is wat Zutphen bouwt. Er is namelijk ook heel wat vervangende woonruimte nodig. 18 november - Zutphen gaat fi nancieel moeilijke jaren tege moet. Wethouder van Financi- en L.J.C.G. Verschure verwacht dat de komende vier jaar tal van plaatselijke belastingen en tarie ven nog verder zullen moeten stijgen. Zijn motto: zorgen zijn het zaad van het succes. genlijk al. De jeugd klimt via de re genpijpen op het dak. Vervolgens worden de regenpijpen volgegooid met grint. In oktober hebben ze vier ventilatoren van hun plaats ge haald en weggesmeten. En er werd ook een pijp van de centrale verwar- mingsinstallatie in de verwarmings ketel geduwd. Dat deed voor ons als schoolbestuur de deur dicht en daar om hebben we nu de omheining van prikkeldraad op het dak laten aan brengen." 8 november - Het bestuur van de Montessori-kleuterschool aan de Paulus Potterstraat heeft een allesbehalve fraaie prikkeldraad versperring op het dak van de school aangebracht om de bal dadige jeugd van nog meer ver nielen af te houden. “Dit is het laatste redmiddel om erger te voorkomen”, zei secretaris me vrouw A. Copper van het school bestuur bij de aanleg van de ver sperring. e begroting voor 1973 komt uit op ongeveer 29 miljoen gulden. De begroting is sluitend gemaakt et geduld van het schoolbestuur is op. Het rijtje recente vernie lingen liegt er dan ook niet om. Me vrouw Copper: "In het voorjaar heeft de lieve schooljeugd het schoolplein- tje opgebroken. Zo maar. En alsof dat nog niet genoeg was, werd ook nog even het asfalt stuk gemaakt. Je vraagt je af hoe ze het voor el kaar kregen, maar het gebeurde toch maar. Er werden kuilen gegraven en dat betekende weer het nodige ge vaar voor de kleuters. Het school- pleintje hebben we hersteld. De schoolkas werd er echter wel zeshon derd gulden lichter van." "Het dak van het schooltje moet het ook al jaren ontgelden. Na de opening in '69 begon de misère ei- door de straatbelasting en de opcen ten personele belasting te verhogen. Ook de reinigingsrechten zullen stij gen, terwijl de gemeentelijke schat kist er eveneens een aardig centje bij krijgt door de verhoging van parkeer- gelden, marktgelden, begrafenis rechten, secretarieleges en bouwle- ges. Tenslotte zullen ook de tarieven van de Hanzehal en die van gymnas tieklokalen verhoogd worden. Wethouder Verschure legt uit dat Zutphen met een stagnatie van het aantal inwoners kampt. Als gevolg daarvan stijgen ook de inkomsten uit het gemeentefonds voor Zut phen niet. Daar staan extra financië le inspanningen op een groot aantal terreinen tegenover. Van versterking van de historische binnenstad tot ver- keervoorzieningen, rioleringen, de bouw van de Zuidwijken en de ont sluiting van de Polsbroek ten bate van de vestiging van Albert Heijn en de bouw van een overdekt zwembad. In de daaropvolgende weken ble ven de stijgende belastingen en de rem op uitgaven de gemoederen bezig houden. Zo meldde het Zut- phens Dagblad op 2 december dat de verbetering van diverse wegen zal WMEflAjMaF aas <1? fehjk. s

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 26