Nieuwe fabriek Kreyenbroek Brandbrief aktiecomité Zutphen Warnsvelders spannen kort geding aan Gemeenteraad houdt voet bij stuk Kort geding afgelast 120 ZUTPHEN 2022 4 legging al staat vermeldt en conclu deert: "Uit bovenstaande moge u blijken dat bij de uitbreidingsplannen dezer gemeente reeds van 1954 af volledig met de plannen van Rijks waterstaat ten aanzien van deze weg rekening is gehouden." De huidige bewoners van de percelen aan de Koningin Julianalaan en de Prinses Marijkelaan kunnen derhalve van de ontwikkelingen in dit gebied op de hoogte zijn geweest, vindt de ge meente. 14 oktober - Vrijdag vond op spectaculaire wijze de verhuizing plaats van N.V. Kreyenbroeks Banketfabriek naar de nieuwe, in recordtempo opgetrokken fa briek op het Industrieterrein. De ovens werden op zware diepla- ders naar hun nieuwe bestem ming gebracht, een spectaculair gezicht. 2 november - Het aktiecomité Zut phen stuurt de minister van Verkeer en Waterstaat een brandbrief over de voorwaarden voor de aanbesteding van het project. Het comité betwij felt met name of de inspraak van de burgers bij het vaststellen van de be stemmingsplannen in Warnsveld en Zutphen wel voldoende tot zijn recht is gekomen. e N.V. Kreyenbroek verloor in april het grootste gedeelte van zijn behuizing toen het pand aan de Oude Wand, waar de N.V. sinds het ontstaan was gehuisvest, geheel af brandde. In eerste instantie dacht men door te gaan in het andere pand van de N.V. aan de Pollaan op het Indus trieterrein. De bouw van een nieuwe fabriek bleek echter efficiënter dan uitbreiding van het pand aan de Pol laan. In nauwelijks drie maanden is de nieuwe fabriek gebouwd. Maandag zal daar de productie gestart worden. Bij de inrichting van de fabriek wordt rekening gehouden met het feit dat 12 december - De heren M.H.E. Glerum en mr A. Tieleman uit Warns- veld spannen een kort geding aan tegen de Staat der Nederlanden. De rechtszaak dient op vrijdag 29 de cember in Den Haag. Via hun advo caat brengen de twee een reeks van bezwaren in tegen de aanleg van de kleine omlegging op het grondge bied van de gemeente Warnsveld. De twee inwoners, die in de kom van het dorp wonen aan de Rijks straatweg, menen dat de wijziging van het bestemmingsplan dat nodig is voor de aanleg van de kleine om legging nog niet definitief is. Daar mee zou het werk in strijd zijn met het gemeentelijke bouwverordening. Ver der noemen de eisers in hun dagvaar ding als bezwaar dat de nieuwe weg hun woningen nadert, dat er sprake is van verspilling van overheidsgeld, terwijl voor de aanleg geen noodzaak bestaat en er wel alternatieven zijn en dat de gemeente de inspraakrech- ten van de burger heeft genegeerd. Zij hebben een spoedeisend belang, voegen ze daaraan toe, omdat de Staat al begonnen is met de werk zaamheden of op het punt staat te beginnen. aangekocht door Rijkswaterstaat met het oog op de aanleg van de kleine omlegging, stond er echter nog en onttrok zijn nieuwe garage aan het zicht. Met de sloop van de oude ga rage wordt nu het begin én het eind van de kleine omlegging in Warns- veld en in Zutphen (de Berkelsingel) gemarkeerd door gesloopte gebou wen, tekent de krant daarbij aan. 10 november - Uit de reactie van het college van B W van Zutphen aan de minister blijkt dat de ge meenteraad de (eerste) brief van de aktiegroep voor kennisgeving heeft aangenomen en voet bij stuk houdt. Ook na de opening van de tweede IJsselbrug, die gepland is voor 1976, blijft de kleine omlegging een nood zakelijk onderdeel van het wegen net in en om Zutphen, schrijven Bur gemeester en Wethouders. Sterker nog: zij noemen de aanleg extra ur gent gezien de verwachte groei van het verkeer van auto's en met name vrachtwagens. Ook reageert de gemeente op de brandbrief van het aktiecomité over de aanbesteding van de wegaanleg. De gemeente somt een reeks van goedgekeurde bestemmingsplanen op waarin het tracé van de kleine om- 30 december - De twee Warnsvel- ders M.H.E. Glerum en mr A. Tie leman blazen "op het allerlaatste ogenblik", hun kort geding af. De twee eisers hadden nog een aan tal ontbrekende gegevens en toen ze die onder ogen kregen zagen ze, naar hun zeggen, dat ze geen kans hadden "het kort geding tot een goede einde te brengen." De rechtszaak is van de baan. Met de wegaanleg zal eind januari een begin worden gemaakt.

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 24