I g si chi ondersteunt daar Philippus met het zevende artikel. Tussen Philippus en Bartholomeus met Joël (artikel VIII) zijn drie Arma Christi te zien, weer van boven naar beneden: 6) gesels, 7) dob belstenen en 8) drie spijkers. Dan Mattheus met het negende artikel en ook hier alleen maar een tekst. Opmerkelijk is dat hier geen profeet wordt opgevoerd, maar een tekst uit de (eveneens oud-testamentische) Psalmen. Net als eerder bij Johannes komen we nu bij Simon, met tekstuele ondersteuning van Micha over artikel X. Naar links komt Thaddeus met het elfde artikel en Ezechiël en dan tenslotte Matthi as, die met Daniël staat voor het laatste artikel. Aan de beide uiteinden van de middenrib zijn sluitstenen met familiewapens: aan de kerkzij- de Iserman (bij Amos) en Iseren (bij Jeremia) en aan de andere kant, de Noordzijde, Schimmel- penninck (bij Bartholomeus) en (waarschijnlijk) Schutte (bij Thaddeus). Het systeem bestaat dus uit twee ronden, met consequent in elk gewelf- vlak buiten de beide ruiten een apostel met zijn Nu steken we over naar de noorderhelft en volgen hetzelfde patroon. Maar eerst middenin op de middenrib, die gaat over de lengte van de kapel, de vijfde Arma, een afbeelding van Chris tus op de doek van Veronica. De profeet Malea- 3 X Simon IX Mattheus De complete Credoschildering. Het schip van de kerk is aan de linkerkant van de afbeelding. Aan gegeven zijn de profeten (cursief) en de apostelen; de Romeinse cijfers (vet) zijn de volgnummers van de artikelen, de andere getallen verwijzen naar de Arma Christi. ZUTPHEN 71 2022 3 VII Philippus (Psalm) 5 Maleachi 6, 7, 8 Joël VIII Bartholomeus

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 7