I s I verzorgingstehuis voor bejaar den dat hier wordt gerealiseerd door de Humanistische stich ting tot huisvesting van bejaar den De Polbeek. Stichtingsvoor zitter A.J. Wittenberg vertelde voorafgaand aan de ceremonie dat het idee voor een Humanis tisch verzorgingshuis negen jaar eerder was geboren. Aanvanke lijk mikte men op het voormalige veemarktterrein als locatie. Maar de gemeente Zutphen droom de toen nog van uitbreiding met de hele gemeenten Gorssel en Warnsveld en had het terrein al bedoeld als vestigingsplek voor “centrale gebouwen”. Dat sloot een verzorgingshuis voor bejaar den uit. in te drijven, gaf hij grif toe dat het geluid van die heimachine "muziek" was die men de laatste tijd te weinig had gehoord in Zutphen. Er waren volgens de heer Kiezen- brink zo'n 1.500 woningzoekenden toen hij wethouder van huisvesting werd. Daarbij kwam de wetenschap dat er voorlopig niet veel woningen zouden kunnen verrijzen. Hij wees op een aantal bouwprojecten dat nu op stapel staat en waarvan er enige zelfs op zeer korte termijn in uitvoering ko men en concludeerde: 'Ik geloof dat we nu op de goede weg zijn.' In het verzorgingstehuis zijn naast de gebruikelijke dienstruimten onder meer opgenomen: 88 éénpersoons en negen tweepersoonswooneenhe den, elf personeelskamers, een aantal ziekenkamers en logeerruimten, een recreatiezaal met toneel, biljarthoek, bibliotheek, toko en hobbyruimte. Het gebouw zal gedeeltelijk in drie en gedeeltelijk zelfs in vier lagen wor den opgetrokken. Bij het tehuis wordt een complex van negenenveertig be jaardenwoningen gerealiseerd met een eigen recreatiezaaltje enz. De éénpersoonskamers moeten een huur opbrengen van zo'n dui zend gulden per maand, vertelde stichtingsvoorzitter Wittenbrink. De tweepersoonskamers circa achttien honderd en de bejaardenwoningen meer dan vierhonderd. De definitieve prijzen zijn nog niet bekend, maar zij zullen straks zeker aangepast worden aan de kostenontwikkelingen in de komende tijd. (De rubriek ‘Zutphen vijftig jaar geleden’ bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad heb ben gestaan.) adat wethouder Kiezenbrink de heimachine van H. Hylkema uit Kampen had bediend om een ruim tien meter lange betonpaal de grond ZUTPHEN 91 2022 3 Met een heimachine werd de eerste paal van het toekomstige verzorgingshuis voor bejaarden De Polbeek geslagen. .HYLKEMA KAMPEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 27