Trefpunt Turkse gastarbeiders geopend De heimachine klinkt als muziek J J 90 ZUTPHEN 2022 3 De opening van het Trefpunt voor Turkse gastarbeiders in de Water straat verliep feestelijk. 25 sept - Zaterdagavond heeft wethouder H. Kiezenbrink in het gebouw Nieuwhaven van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd in de Waterstraat het Trefpunt voor Turkse gastarbeiders offi cieel geopend. De heer Sar, een Turk die als maatschappelijk wer ker voor de Turken werkzaam is, slacht.’ De toekomstige woningbouw in het bestemmingsplan Molenbult is dan ook zodanig geprojecteerd dat het gezicht op de molen vanaf Den Elterweg volkomen vrij blijft. trad als tolk op bij de openings woorden van de wethouder. door tal van dorpjes waren gekomen. 'Toen de vakantie voorbij was, begre pen we heel erg goed waarom u hier naar toe bent gekomen. Voor u is het geen vakantie. U bent hier om geld te verdienen en u maakt gebruik van het feit dat de landen in West-Euro pa u nodig hebben. Ik raad u aan om niet alleen geld te verdienen, maar ook om te proberen zoveel mogelijk kennis op te doen. Als u dan terug keert naar uw vaderland hebt u niet alleen geld, doch ook kennis om uw landgenoten die niet weg waren te kunnen helpen.’ 29 sept - Wethouder H. Kie zenbrink heeft op een terrein tussen de uitbreidingen Pol- beek en Voorsterallee-Noord de "eerste" paal geheid voor het iezenbrink: 'Voor het eerst in mijn leven spreek ik met behulp van een tolk. Het gemeentebestuur van Zutphen stelt het bijzonder op prijs dat een groepje mensen in Zut phen zich met de buitenlandse werk nemers bezighoudt. We zijn ervan overtuigd dat u als Turken vele moei lijkheden hebt te overwinnen.' Het trefcentrum is voorlopig elke vrijdagavond beschikbaar gesteld door de Stichting Vorming Bedrijfs jeugd. Het is de bedoeling dat de Turken hier onderling contact onder houden en hun problemen met elkaar bespreken. De heer Sar, maatschap pelijk werker, houdt hier zijn spreek uur en de heer Sietsma geeft er les in de Nederlandse taal. De heer Kiezenbrink vertelde over zijn recente vakantie naar Turkije met zijn gezin waar ze met de auto

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 26