Held van de bevrijding Vele arrestaties, niet in zaak Van Bork 88 ZüTPHEN 2022 3 Zenuwarts P. van Bork werd zater dagochtend vermoord aangetroffen in zijn huis aan de Coehoornsingel. fen en er lijkt ook niets overhoop ge haald. 'Maar er staat zoveel in al die kamers dat het zo zonder meer niet allemaal te bekijken is.' Sectie op het lichaam heeft uitge wezen dat de bejaarde medicus door steken met een scherp voorwerp om het leven is gebracht. De dood moet, aldus sectie-arts dr Zeldenrust, vrijdagavond omstreeks half elf zijn ingetreden. De Zutphen- se politie werd zaterdagochtend door omwonenden ervan in kennis gesteld dat dokter Van Bork, die enigszins hardhorend was, op herhaald bellen niet opendeed. De buren reageer- 24 juli - De zo tragisch om het le ven gekomen dokter P. van Bork, die in de bezettingsjaren een be langrijke rol speelde in het me disch verzet, heeft zich als ge- neesheer-directeur van Het Groot Graffel bijzonder heldhaftig ge dragen toen deze psychiatrische inrichting kort voor de bevrijding in april 1945 onder Canadees ar tillerievuur kwam te liggen. "Ge wapend" met alleen een witte vlag brak hij door de frontlijn om de Canadezen persoonlijk te ver tellen dat "Het Graffel" geen mi litair doel was. Het artillerievuur hield toen prompt op. 1 sept - Zes weken na de moord op de 84-jarige zenuwarts Van Bork is het onderzoek nog in vol le gang, maar heeft de politie nog geen arrestaties verricht. Wel heeft de gemeentepolitie een groot aantal aanhoudingen ver richt met betrekking tot andere misdrijven. Deze arrestaties kun- okter Van Bork was later een van de oprichters van de Zutphen- se Rotary. Hij presideerde ook vele jaren Zutphens Medische Kring en is ook voorzitter geweest van de Zut- phense vereniging tot verzorging van minderjarigen. Ook was hij jarenlang voorzitter van de voogdijraad (te genwoordig Raad voor de Kinderbe scherming). den met hun aankloppen en aanbel len op een verzoek van een dochter Van Bork in Groningen die er niet in slaagde telefonisch contact te krij gen met haar vader. Daarop verzocht zij de buren poolshoogte te nemen. Toen ook de buren geen gehoor kre gen op de luid klinkende deurbel, schakelden zij de politie in, die geen moeite had om de woning binnen te komen. Vanwege het mooie zomer weer stonden de meeste ramen van het huis open. Onderzoek met behulp van speur honden heeft nog geen resultaat op geleverd. De politie is met assisten tie van rechercheurs uit Arnhem en Apeldoorn gisteravond begonnen aan een uitgebreid buurtonderzoek.

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 24