Zutphen vijftig jaar geleden Wie vermoordde Van Bork? Papier en plastic vervuilen centrum Menno Tamminga 22 juli - In de binnenstad komen er, als Burgemeester en Wethou ders hun zin krijgen, op korte termijn 94 parkeermeters bij plus 25 papierbakken én rekken voor circa 125 fietsen (in het bijzonder voor de marktdagen). De voor stellen komen op de volgende gemeenteraadsvergadering op maandag 31 juli aan de orde. van 228.000 gulden voor herinrichting van het voetgangersgebied in het centrum. Het college van B&W concludeert eveneens in de nota dat 'een verdere modernisering van de oude binnen stad zal worden verkregen door ver betering van de parkeermogelijkhe- den (regulering en verruiming van de parkeeraccomodatie). De proef met de parkeermeters is goed geslaagd', menen B&W. 'In overleg met de raadscommissie voor algemeen be stuur hebben wij dan ook besloten af te zien van de instelling van een blau we zone op de Markt gezien de daar aan verbonden nadelen. Wij geven de voorkeur aan uitbreiding van het aantal parkeermeters. De uitbreiding zal gefaseerd gebeuren.' Voor de plaatsing van de eerste 24 parkeermeters (op de Groenmarkt) vraagt het college komende maan dag een krediet van 24 mille. Om het legen van de parkeermeters gemak kelijk én veilig te maken vraagt B&W ook om een krediet voor de aanschaf van een zogeheten muntverzamelwa- gen. Met behulp van zo'n wagen kun nen de munten op eenvoudige wijze worden ingenomen. 'Op straat be hoeven dan geen handelingen meer te worden verricht waarbij het geld zichtbaar wordt', schrijft het college ter toelichting. Zo'n muntverzamelwa- gen kost 1.100 gulden. 24 juli - Vijfentwintig man van het recherchebijstandsteam in de provincie Gelderland én de gemeentepolitie van Zutphen zoeken naar de moordenaar(s) van de alleenwonende, 84-ja- rige zenuwarts Paul van Bork, die zaterdagochtend dood werd aangetroffen in zijn huis aan de Coehoornsingel. Hij zat daar met bloed overdekt in een stoel. Afbeeldingen: Stedelijk Museum Zutphen an Bork was oud-directeur-ge- neesheer van de psychiatrische inrichting Het Groot Graffel in Warns- veld. Hij woonde sinds de dood van zijn vrouw alleen. Hij genoot nog een zeer goede gezondheid, ontving re gelmatig bezoek en hij verplaatste zich gemakkelijk in zijn Fiat 1100 die hij zelf bestuurde. Inspecteur J.F. de Wijs van de Zutphense gemeentepo litie die het onderzoek leidt, typeert van Bork als 'bepaald geen excen trieke bejaarde, maar een zeer pien tere oude baas die in veel opzichten nog midden in het leven stond.' Het lijkt de politieman onwaar schijnlijk dat Van Bork veel geld in huis had, al oppert hij wel dat roof moord het motief kan zijn geweest. Er zijn in het grote, door vele hoge struiken en bomen omgeven heren huis aan de Coehoornsingel, geen sporen van een worsteling aangetrof- oor de aanschaf van de papier bakken vraagt het college de raad om een krediet van 3.000 gul den. Deze aanvraag duldt geen uit stel, kan uit een nota van B&W wor den opgemaakt. 'Van de zijde van de Centrale Raad voor de Georgani seerde Middenstand is gewezen op de toenemende vervuiling van de binnenstad, met name gedurende de weekenden. Naar onze mening te recht. Die vervuiling betreft in hoofd zaak het wegwerpen van papier en plastic.' Er wordt in het algemeen, aldus B&W, nog veel te weinig beseft dat een dergelijke handelwijze een be langrijke vorm van milieuvervuiling is. 'Daarnaast moet worden vastgesteld dat er in de binnenstad veel te weinig papierbakken zijn.' Het college wil met de aanschaf van de papierbak ken niet wachten op de toestemming voor een veelomvattender krediet ZUTPHEN 87 2022 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 23