Tessebchside-Arbeid Adeff 18/2 jn jaar in het bestuur blijft zitten. Wel is er één on verbiddelijke wet: 70 jaar oud betekent aftreden! Wat onder een goed bestuurslid verstaan wordt lijkt geen punt van discussie te zijn en is blijk baar duidelijk voor iedereen: ‘iemand met veel smaak en energie en een bekwame persoonlijk heid’ (1953). De in keurig handschrift geschreven notu lenboeken zijn formeel-zakelijk geformuleerd, geen voornamen, iedereen is mevrouw. Discus sies zullen er zeker zijn geweest, maar in de ver slagen worden alleen de eensgezinde standpun ten en besluiten vermeld: ‘met vreugde melden wij.Behalve dat financiële opbrengsten altijd vermeld worden zijn het vooral mededelingen: wie is naar welke vergadering geweest, materia leninkoop, welke handwerkster stopt men iets extra’s toe, en aan wie worden opdrachten voor werkstukken verstrekt. De vergaderplaats rou leert, meestal bij de voorzitster thuis, zes keer per jaar en een extra vergadering om de leden- vergadering met een bazaar voor te bereiden. Er wordt nauw samengewerkt met ande re afdelingen. Ze ondersteunen elkaar om can didates te kunnen opleiden en om apparatuur aan te schaffen, bijvoorbeeld een naaimachine. Als er voor de bazaars of depots te weinig goe deren voorhanden zijn wordt een beroep op an dere afdelingen gedaan en dat geldt wederzijds; Zutphen neemt ook handwerk van andere af delingen in consignatie. De landelijke richtlij nen van TAA worden meestal trouw gevolgd en de Zutphense bestuursters nemen ook deel aan regionaal en landelijk bestuurs- en commissie werk. TAA beschouwt haar inzet voor “beschaafde” armoede niet als een maatschappelijke strijd, we lezen niets over de opkomst van de vrouwen beweging in de zestiger jaren. De nadruk ligt op het verbeteren van de omstandigheden van indi viduele vrouwen. Het ‘voorstel om de ontheem- den-actie een gift te zenden’ vindt geen bijval. Een verzoek om mee te betalen aan een opera tie om spataderen te verwijderen van een hand- werkster krijgt wel steun (1973). Jaarlijks wordt er bij een van de bestuursle den thuis een Algemene ledenvergadering ge houden. In 1948 gaat dit vergezeld van de op roep: ‘Voor de koekjes welke die middag bij de thee zullen geserveerd worden, zal ieder be stuurslid 1 ons suiker en të ons boter afstaan aan de gastvrouw, omdat dit nog altijd karig op de levensmiddelen bonnen ons wordt toebedeeld! Tevens zal op de ledenvergadering een plaats je ingeruimd worden voor Mej. M. Goossens uit Bussum waar zij kan demonstreren hoe je van oude handschoenen nieuwe maakt.’ Deze middag is een succes, er melden zich tien nieuwe leden. Meestal zijn de ledenverga deringen minder succesvol, regelmatig lezen we: ‘wederom zijn er geen leden komen opda gen’. Toch probeert het bestuur de jaarlijkse le denvergaderingen aantrekkelijk te maken met lezingen en demonstraties in aanvulling op de gebruikelijke bazaar. De hoogste opkomst ooit is in 1976. Mevrouw Boom-Hopper geeft dan een dialezing over antieke tuinen er zijn vijftien le den aanwezig. W In 1953 besluiten beide vereni gingen te gaan fuseren en wordt deze merklap ontworpen. 78 ZUTPHEN 2022 3 ra

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 14