Hoogste ambtenaar In Zutphen 16 juni - 'Ik ben binnenkort Zutphens hoogst geplaatste ambtenaar.' Dat zegt - glimla chend - Gert Oldenbeuving, die met ingang van volgend jaar de stadsbeiaardier wordt. Wekelijks, op donderdag, bespeelt hij dan het Wijnhuistoren-carillon. waarschijnlijk een plaatsje in een van de Wijnhuistoren-ruimtes. Zijn banen en baantjes bieden ruimte voor nieuwe plannen. Gert Oldenbeuving denkt aan improvisa tie bij de cantororganist van de Her vormde kerk, Bert Matter. Met hem, zijn vroegere leermeester, werkt en doet Gert erg veel samen. Gert, en ook Bert, ziet veel orgelmogelijk heden in Zutphen en omstreken. 'In Warnsveld en Steenderen zijn er leu ke orgels bijgekomen, waarmee in het kader van orgelseries zeker wat te doen is.’ De nieuwe stadsbeiaardier hoopt dat het in de toekomst mogelijk is meer uit het Wijnhuiscarillon te halen. 'Neem nu het zeer recente wandel- concert. Dat was een succes. Maar Gert Oldenbeuving bespeelt het carillon in de Wijnhuistoren. (De rubriek ‘Zutphen vijftig jaar geleden’ bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad heb ben gestaan.) ert Oldenbeuving is onlangs af gestudeerd aan het Utrechts con servatorium voor de akte muziekon derwijs B met als hoofdvak orgel. Hij is in Zutphen ook organist van de gereformeerde kerk aan de Wilhel- minalaan. Verder geeft hij les aan de Deventer muziekschool en maakt hij zich verdienstelijk voor de stedelijk Toonkunstkeur waar hij de vaste be geleider is. Het bespelen van een carillon lijkt simpeler dan het is, zegt Oldenbeu- ving. 'Je kunt eigenlijk nooit oefenen. Behalve dan op een oefenklavier, maar dan hoor je niet wat je ervan maakt.’ Zo’n oefenklavier heeft hij op de kop weten te tikken. Het krijgt itter is het ook om te besef fen dat dit zware offer de klei ne groep van vakkundige restaura- tie-aannemers treft die er zich niet of nauwelijks van zullen kunnen her stellen. Het vakkundig personeel dat daardoor moet afvloeien zal zijn weg in de stil gevallen bouwmarkt moei lijk kunnen vinden.' 'Laten wij hiervan afstappen en als grote mensen onder elkaar praten. Wij moeten het er met eigen midde len het beste van maken. Helpt ons door de bui heen met een contributie van 25 gulden per jaar of een bedrag van 500 gulden ineens.’ z O CsL zo’n carillon had er toch eigenlijk ook in mee moeten spelen. We zijn nota benen driemaal over de markt geko men.’ Op vrijdagavond 30 juni speelt Gert Oldenbeuving op het orgel van de Walburgiskerk een deel van zijn examenprogramma. 'Fijn die samen werking met Bert Matter’, vindt Gert die met Bert de Zutphense cantorij heeft opgericht. 'We zijn, en Bert in het bijzonder, bezig om van de Wal burgiskerk een soort cultureel cen trum te maken. Dat is nuttig en no dig want anders zie ik het er nog een keer van komen dat zo’n monumen taal kerkgebouw gewoon gesloten wordt.’ ZUTPHEN 59 2022 2 I

Zutphen (vanaf 1982) | 2022 | | pagina 27