Herberg Het Kanon in de Hoven In de huidige Hoven lag sinds 1584 een schans, een versterking aan de overkant van de ri vier als onderdeel van de stadsverdediging. Dat maakte die schans weer tot een doelwit van aanvallers van de stad. Dat is te zien op de kaart: een verdedigingsschans en er omheen een aantal aanvalsschansen, tezamen een groot gebied met (onder andere) veel kanonnen. Het hele stelsel had waarschijnlijk een lengte van minstens twee kilometer. In 1591 werd Zut- phen bevrijd. Toen de oorlog hier voorbij was, werd de zaak opgeruimd. Heeft de eigenaar dige naam Het Kanon hier mee te maken? Om hier achter te komen, was het allereerst zaak de geschiedenis van het betrokken pand te onderzoeken aan de hand van de bewoners. Evelien Marskamp Christoffel Molenschot n 1600 werd in Dordrecht Christoffel Molenschot gebo ren in een welgesteld gezin. Hij werd lakenkoper, huwde met Jenneken Nollens Olants in 1621 en nam zijn grootmoeder in huis. Als dank schonk zij hem 1400 gulden. Zijn vader stierf in 1619, zes jaar later was zijn moeder fail liet. Christoffel vertrok naar Deventer;1 in 1626 was hij er boemsijnbereyder. Bombazijn is een sterke geweven stof van zijde of wol. In 1630 werd hij burger van Zutphen, en daar begon zijn glorie. Nadat hij weduwnaar was geworden, hertrouwde hij in 1637 met Geurtien Rauwerts, die hem twaalf kinderen schonk. Hij kocht een waar2 in 1635, en begon te netwerken: hij werd lid van het tappersgilde, het schippersgilde, de Anthony Kleine Broederschap en tekende voor 400 gulden in op de eerste Berkelcompagnie in Zutphen 73 5VTPHEN Evelien Marskamp is verpleegkundige met als hobby de geschiedenis van Zutphen. Het beleg van Zutphen in mei 1584. In het mid den de oorspron kelijke schans voor de verdedi ging van de stad. Daaromheen een omsingeling met kleine schansen. 2021 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 9