b 1 4r yfl' larai Krakers boos na ontruiming ;>T 7 T/l Zutphen 89 se marktvereniging is teleurge steld over de verwijzing naar de Houtwal. "Alles leek in kannen en kruiken", zeggen voorzitter Piet Doek en secretaris Jan Leunk. "We zouden best een leuke ker- mismarkt kunnen maken op de Boompjeswal." De wethouder van marktzaken, de heer L.J.G.C. Ver- schure, ziet de markt ook liever in de binnenstad. Hij zegt: "Volgens ons kan het verkeer best worden omgeleid via de Graaf Ottosingel en Houtwal." Als niet binnen afzienbare tijd tot overeenstemming kan wor den gekomen met de kooplieden zal Zutphen het tijdens de kermis- feestweek zonder drie markten moeten stellen: twee zaterdag- markten en één donderdagmarkt. De argumenten tegen de Hout wal zijn: het is te ver van de bin nenstad en van het bus- en NS-station. De kramen staan niet voldoende beschut tegen de wind. Van de open vlakte die aan de Houtwal grenst kunnen zand en andere ongerechtigheden op de consumptiewaren waaien. En er moet eindeloos worden gesjouwd. Het bestuur van de marktver- eniging zal komende donderdag een opiniepeiling houden onder het publiek en de marktkooplie den. Daarvoor gaan we een aparte stand bouwen, zegt het bestuur. Het lijkt de marktvereniging een voor de hand liggende zaak als de kermis naar de Houtwal wordt verplaatst en de markten op de Zaadmarkt, Houtmarkt en Groen markt gehandhaafd worden. Tij dens de reconstructie van de bin nenstad is de kermis gedurende de hele feestweek een sta-in-de- weg, maar de markt slechts drie dagen. Ëflil Markt in Zutphen. Maar zo eenvoudig liggen de zaken ook niet. Er is inderdaad over gedacht de kermis dit jaar te verplaatsen. Maar verplaatsing zou contractbreuk met het ker- misbureau betekenen en kunnen uitdraaien op een enorme strop voor Zutphen. Want de kermis gelden komen in de pot van de Stichting Acties Zutphen. En uit die pot worden allerlei activitei ten betaald of medegefinancierd, zoals de verlichting in de binnen stad, de braderieën, de feestweek, het standwerkersconcours en an dere zaken. 4 augustus - De politie heeft het gekraakte pand aan de Water straat leeggehaald. Bij de actie 2021 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 25