Jongeren kraken pand Waterstraat Legt de kermis de markt stil? ii v- 88 Zutphen schenk aan iedereen is. Dit groeien de besef maakt ook, dat de verza meling kostuums, boeken, prenten, porselein, optische instrumenten, scherven en kruiken van jaar tot jaar groter wordt. 15 juli - Een groep jongeren heeft het voormalige LTS-pand aan de Zutphense Waterstraat gekraakt. De groep houdt dit voor de gemeentelijke dienst van sociale zaken bestemde gebouw nog steeds bezet. Het was alles bij elkaar een uitermate rustige kraak, waarbij er angstvallig voor werd gezorgd dat er geen vernielingen Jongeren protesteren tegen de zomersluiting van de clubhuizen. werden aangericht. De bezetters van het pand doen ook hun uiter ste best om te voorkomen dat er in het pand dingen gebeuren die op de éen of andere manier niet door de beugel kunnen. De kraakactie is ondernomen uit protest tegen het feit dat er in deze vakantieweken geen club huizen open zijn. Daardoor zou de jeugd - zo stelt de kraaklei- ding - min of meer gedwongen kunnen worden samen te komen op plaatsen waar (bijvoorbeeld) verdovende middelen of alcoholi ca worden gebruikt. De bezetters zien het door hen gekraakte pand als een soort alternatief clubhuis dat niet 'wegens vakantie geslo ten' is, maar juist 'wegens vakantie geopend'. Van de zijde van de gemeente politie is men reeds enige malen in het pand poolshoogte wezen ne men. Tot dusver is geen opdracht gegeven om het pand te ontrui men. 19 juli - De Zutphense marktkoop lieden denken er hard over de drie kermisweken dit jaar over te slaan. De gemeente heeft hen namelijk tijdens de feestweek als stand plaats de Houtwal toegedacht. Het bestuur van de Zutphense markt- vereniging ziet in die uithoek van de stad geen brood. Het bestuur wil er ook geen verantwoording voor nemen als de kooplieden dan niet komen opdagen. De markt kan dit jaar tijdens de kermis niet als vanouds terecht op de Boompjeswal en de Martinetsingel. Dat zou te maken hebben met de reconstructie van de binnenstad. Zowel de politie als de brandweer willen de Boom- pjeswal en de Martinetsingel open houden voor het verkeer. Het bestuur van de Zutphen- 2021 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 24