Hoe het zichzelf overleefde Rob Krabben et verre verleden van de krant in Zutphen is in diverse artikelen al vastgelegd. Maar over de laatste decennia, waarin de krant een paar keer bijna kopje onder ging, staat nog weinig op papier. De geschiedenis vanaf 1987, van binnenuit beschreven. Het Zutphens Dagblad was na de oorlog een uit gave van Kluwer's Couranten Bedrijf (KCB) in Deventer. Op 3 juni 1987 bracht Elsevier een vijandig bod uit op de aandelen Kluwer. De overname ging niet door. Maar de aandeelhouders beslo ten dat najaar toch het bedrijf te ver kopen aan Wol- ters Samsom. Dat zou voortaan als Wolters Kluwer door het leven gaan. In 1989 kondigde Wolters Kluwer aan puur als uitgeverij verder te willen. Alle grafische activiteiten - dus de druk kerijen - zouden worden afgestoten. In het geheim, zo bleek later, werkte de con cernleiding echter ook aan een plan om alle kranten (Deventer Dagblad, Zutphens Dagblad, Sallands Dagblad, Gelders Overijselse Courant) te verkopen aan de firma Van der Loeff in Arn hem, uitgever van onder meer de slecht draai ende Arnhemse Courant en Twentsche Courant. Dat de gebieden Deventer/ Zutphen enerzijds en Arnhem of Twente aan de andere kant vrijwel niets met elkaar te maken hadden, kon de concernleiding niets sche len. Directie, hoofdredactie, onderne mingsraad, iedereen verzette zich er tegen. Tevergeefs: per 1 april 1990 gingen de kranten van KCB, Tuban- tia, Twentsche Courant en Arnhem se Courant en hun drukkerijen op in de Oostelijke Dagbladen Combinatie (odc). In 1992 was het alweer raak: Wege ner uit Apeldoorn nam de ODC over. Alles moet anders Het duurde niet lang voor de volgende enor me verandering werd doorgevoerd. In 1994 werden de kranten van Wegener en odc sa mengevoegd. Apeldoornse Courant, Arnhem se Courant en Deventer Dagblad (met subtitels) ZUTPHENS DAGBLAD Rob Krabben begon bij Het Vrije Volk en was daarna 36 jaar journalist bij de (voorgangers van) de Stentor. Hij was onder meer verslaggever en chef van de redacties Zutphen en Lochem. tachtig. KCB-titels in de jaren tachtig.

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 14