Nieuwbouw voor twee politiescholen ZUTPHEN 59 (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) 8 juni - De Kaderschool voor de gemeentepolitie - ook wel bri- gadiersschool genoemd - komt straks naar Zutphen. Samen met de Rechercheschool voor rijks- en gemeentepolitie, die momen teel in Wolfheze domicilie heeft. Zutphen krijgt dus straks twee politiescholen 'onder één dak'. Dit laatste wel tussen aanha lingstekens, want de nieuwe be huizing die aan de Voorsterallee wordt gerealiseerd, gaat bestaan uit een paviljoenencomplex ver pakt in heel veel groen. De rechercheschool en de ka derschool zijn en blijven ook in Zutphen duidelijk twee aparte instituten. De eerste leidt recher cheurs op, de tweede vormt bri gadiers. De scholen krijgen aan de 20212 Voorsterallee wel één gezamenlij ke hotelaccommodatie met zo'n honderdtachtig bedden. Directeur van de Kaderschool voor de gemeentepolitie is com missaris C. W. Keuken, voorheen hoofdinspecteur in Utrecht. Ad junct-directeur is hoofdinspecteur N. A. Kamphuis. Beiden zijn wel blij met de nieuwbouw in Zutphen, hoewel... De rechercheschool aan de Voor sterallee krijgt vorm. In en om de huidige huisves ting in een witte villa aan de Hil- versumse Witte Kruislaan is ruimte genoeg, ook voor een eventuele verdere uitbouw van de school. En Hilversum is zeer centraal gele gen. Maar toch: de nieuwbouw in Zutphen is ook een rijks-erkenning voor een nog betrekkelijk jong po- litie-opleidingsinstituut. Zorgen maken de heren Keu ken en Kamphuis zich wel om de huisvesting van de aan de school verbonden staf. Als het over wo ningen gaat, horen zij vanuit Zut phen vooral negatieve geluiden. En toch zal de kaderschool - let wel: alléén de kaderschool en daar komt dan de rechercheschool nog eens bij! - straks over tenminste twintig woningen moeten kunnen beschikken. Het Bureau Spreiding Rijksdiensten weet ervan, maar dat vinden kaderschooldirectie, -do centen en overige stafleden voor alsnog maar een schrale troost.

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 27