1 I Wk - Kruispunt snel veilig Historisch sfeertje - - •mi.3 Zutphen 57 <L.t .-'••.* V- z?mm - -i ..•V--' - Duidelijke taal van wethouder H. Kiezebrink (PAK), die op deze manier vrijdagavond tijdens het antwoord van B en W op vele vragen van raadsleden zijn betoog over de huisvestingsproblematiek begon. "Het aantal woningzoe kenden bedroeg", aldus wethou der Kiezebrink, "op 1 maart jl. 1349. Vandaag is dat aantal naar het on rustbarende getal van 1462 door gestegen. En als het allemaal zo doorgaat, dan telt onze gemeente aan het einde van dit jaar niet min der dan tweeduizend woningzoe kenden. Een triest record waar we bepaald niet trots op kunnen zijn. Enig soelaas biedt nog de bouw van een aantal woningen aan de Voorsterallee. Maar dat mag ook allemaal geen naam hebben." Over het bezoek van wanhopi ge Zutphenaren die bij de wethou der komen informeren naar de zo begeerde woning zei de heer Kie- zebrink: "Vaak komen er mensen met een glimlach op hun gezicht op mijn spreekuur die dan vertel len dat ze van een kennis hebben vernomen dat die spoedig hun huis zullen verlaten. Dan zal ik u bij die andere 54 die dat ook zijn komen vertellen opschrijven, is dan vaak mijn antwoord", aldus de wethouder. "We willen dolgraag Zutphena- ren aan een woning helpen, maar soms moet je het economisch be lang - ook belangrijk voor onze stad - wel eens voor laten gaan. Of bijvoorbeeld een onderwijzer aan een woning helpen. Dat bete kent dan dat je opnieuw een cre- peergeval niet uit een noodsituatie kan helpen." 7 mei - Er komt schot in de ver betering van het kruispunt Isen- doornstraat- Nieuwstad-Stations- plein waartoe de gemeenteraad op 29 maart heeft besloten. Een dodelijk ongeluk met een scho liere op dat kruispunt zorgde eerder voor grote maatschappe lijke beroering. De verbetering omvat het ver wijderen van de beide rij wielpaden over een lengte van ongeveer 100 meter, het verrui men van de bocht Nieuwstad-Sta- tionsplein, het aanbrengen van een vakverdeling op de bestrating van de Nieuwstad en het plaatsen van een mobiele verkeerslichten installatie op het kruispunt. Hier voor is een krediet van 24.600 gul den uitgetrokken. Omdat echter de behandeling van de gemeen tebegroting meer dan twee dagen Voorbereidende grondwerkzaam heden aan te Voorsterallee. heeft gevergd en de vaststelling van de begroting daardoor niet op 16 maar op 26 april plaatsvond, is ook de vaststelling van de supple mentaire begroting in verband met dit krediet tien dagen verschoven. Gedeputeerde Staten zullen nog hun goedkeuring moeten hechten aan de verbetering. Intussen zijn er ter versnelling van de procedure, contacten gelegd tussen gemeen te en provincie, zodat de verwach ting bestaat dat binnenkort de beveiliging van het kruispunt kan worden gerealiseerd. 18 mei - Huize Van de Kasteele aan 's Gravenhof te Zutphen be staat op 28 mei 40 jaar als deel van de stichting Pro Senectute. Het monumentale huis is op die dag veertig jaar als bejaarden centrum in gebruik. In het huis 's Gravenhof 6 wo nen thans zo'n vijfentwintig tot achtentwintig bejaarden, meren deels dames. Het monumenta le gebouwencomplex heeft een bijzonder rijk en sfeervol interieur, 2021 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 25