Beleggers huive rig voor Zutphen Verdriet om woningnood 56 Zutphen Smit verder over de aanpassing van het nieuwe centrumgedeel te (Boompjeswal - redactie) bij het bestaande centrum. "Laten we toch vooral kijken hoe men zoiets in andere steden heeft opgelost, desnoods tot over de grenzen, want in Duitsland zijn enkele zeer fraaie voorbeelden van een har monische aanpassing van nieuw bij oud. Ook wat dit betreft vinden we het een zeer onjuiste werkwij ze die het stedebouwkundig bu reau toepast. We moeten in een vroeger stadium onze mening over de plannen kunnen geven", aldus de heer Smit. 17 april - "De beleggers in het westen staan bepaald niet te dringen om over de IJssel te ko men en woningen te bouwen." Dit zei vrijdagmiddag wethouder W. Albers tijdens de tweede dag van de behandeling van de Zut- phense gemeentebegroting 1971 bij de bespreking van het onder werp woningbouw. Wat die beleggers be treft had de heer Albers met name het oog op Helber gen-Noord, waar binnenkort ge bouwd dient te worden. "Als het alleen zou gaan om eengezins huizen, dan zou het niet zo'n pro bleem zijn ten aanzien van die beleggers", aldus de heer Albers. "Burgemeester en wethouders willen de nog beschikbare bouw grond echter zo doelmatig moge lijk gebruiken en dat betekent dat we op die grond ook etagewonin gen (flats) willen bouwen, maar Wethouder Albers wil het wonen in de binnenstad stimuleren. daar zijn de beleggers weer niet zo erg voor. Die beleggers en ook de Nationale Woningraad waarmee wij besprekingen hebben gevoerd, zoeken het dan al gauw in een sterke verdichting van de bebou wing en daar voelen wij nu weer niet zo veel voor." Ook het probleem van de huur werd in dit verband nog even door de wethouder aangesne den. "Natuurlijk streven we naar een zo laag mogelijke huur, maar anderzijds willen we ook wo ningen bouwen die geschikt zijn om de doorstroming te bevorde ren. We zijn ons er echter terde ge van bewust dat de tijd dringt, want de woningbouw in Helber gen-Noord moet het gat opvullen tussen nu en het moment waarop in de Zuidwijken wordt gebouwd", zo besloot de wethouder dit on derwerp. Een knelpunt ten aanzien van de hele woningbouw in Zutphen noemde wethouder Albers het voortdurend gebrek aan bouwrij pe grond en 'bouwrijpe' bestem mingsplannen. Zou dat knelpunt er niet zijn, dan zou de gemeen te namelijk voldoende woning wetwoningen krijgen toegewezen als gevolg van het nieuwe toewij zingssysteem, zo meende de heer Albers, die echter nog zei te ho pen dat voor de Zuidwijken toch nog geprofiteerd zou kunnen wor den van de nieuwe toewijzingsre geling. Tot slot wilde de heer Albers nog graag opmerken dat B en W het wonen in de binnenstad wil len gaan stimuleren. Dit zal dan gebeuren door blokverbetering ter hand te nemen. De wethouder noemde met name de befaamde gebouwendriehoek achter het ge meentehuis en een complex aan het Oude Wand. In beide stads gedeelten komen monumenten voor en dat betekent een royale rijkssubsidie. "We willen weer wat leven in de oude binnenstad te rugbrengen. En dat geldt ook voor het Oude Bornhof. Het is natuurlijk heel aardig om daar allerlei ludie ke plannen voor te maken, maar we moeten de woonfunctie op de voorgrond stellen. "Wat is eigenlijk ludiek?", wierp wethouder H. Kiezebrink hiertus sen. "Nou kijk", zei wethouder Al- bers, "we zitten ons hier dood te werken voor de gemeenschap en de ludieke plannenmakers willen graag wat spelen met goederen van diezelfde gemeenschap." 17 april - "In Zutphen heerst er een onhoudbare en onverant woorde woningsituatie. Dage lijks worden we met veel ver driet geconfronteerd. En het is nog triester dat er geen uitzicht op een verbetering van de meer dan trieste woningsituatie in Zut- phen is." 2021 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 24