Zutphen vijftig jaar geleden Gemeenteraad boos over bouw bureau Zutphen 55 15 april - Een groot deel van de leden van de Zutphense gemeen teraad blijkt bepaald niet en thousiast te zijn over het stede bouwkundig bureau waarmee de gemeente Zutphen in zee is gegaan (het Bureau voor Ruim telijke Ordening en Architectuur Kuiper, de Ranitz, Van der Ree en Van Tol in Rotterdam - redactie). Dat bleek dinsdagavond bij de hoofdstuksgewijze behandeling van de Zutphense gemeentebe groting voor het jaar 1971. Drs. H. Smit trok als leider van de CCP-fractie nogal van leer tegen de resultaten van dit bureau. Hij kreeg hierbij ogen blikkelijk de volledige steun van de heer H. Wendrich namens de VVD-fractie en de heer H.F. Koning van de CPN. De heer Smit nam als voorbeeld het plan Voorsterallee-Noord, waar volgens de heer Smit "een soort Bison-achtige woningen zijn gegroepeerd in een kraal. Als dit plan Voorsterallee-Noord het jongste en meest moderne plan van dit stedebouwkundig bureau is, dan houd ik mijn hart vast voor de Zuidwijken", aldus de heer Smit. De CCP-fractieleider had ove rigens niet alleen kritiek. Hij deed Luchtfoto van de omgeving Pol beek, Deventerweg en Voorster- allee. B en W ook een suggestie aan de hand om verbetering in de situ atie te brengen. "Laten we in het vervolg zo te werk gaan dat we het stedebouwkundig bureau een voorbeeld geven uit de praktijk. Een voorbeeld dat ons goed bevalt en dan moet het bureau zijn plan nen maar in die geest ontwerpen. We zouden Emmen als voorbeeld kunnen noemen of desnoods plaatsen in het buitenland. Als het stedebouwkundig bureau een der gelijke werkwijze niet zou willen accepteren, moeten we maar een ander bureau nemen." Bepaald niet gerust was de heer 2021 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 23