Een Stolperstein is een 'strui kelsteen', die voor een huis ligt waarvan de persoon is weg gevoerd naar een kamp. En vaak ook niet is terug gekomen. Meestal zijn dit Joodse families. Daarom is het speciaal dat er toestemming is gegeven voor het leggen van deze steen voor mijn vader. leden. Wat zou ik graag nog eens met hem wil len praten... Stolpersteine* Door mijn spijt wil ik graag iets terugdoen voor mijn vader. Mijn interesse wordt gewekt als ik een artikel lees over de Stolpersteine. Misschien kan ik iets terugdoen. Na uitvoerige correspon dentie met de Stolpersteine Stichting Zutphen wordt er toestemming gegeven om een Stolper- stein te leggen ter nagedachtenis aan mijn vader. Vooral de heer Anjo Lodewijks van de stichting heeft enorm zijn best gedaan. Maandag 26 okto ber 2015 is dan de grote dag! In het bijzijn van veel familie en vrienden en met de nodige emotie wordt de Stolpersteine gelegd voor het huis aan de Geweldigershoek nummer 19. De plek waar hij is weggevoerd. In vogelvlucht vertel ik het ver haal van mijn vader. Het is een moment om nooit meer te vergeten. Na afloop komt de heer Lode wijks direct bij mij. Hij is enorm trots dat 'wij' dit voor elkaar hebben gekregen! Even later spreekt een meneer van de Joodse Gemeenschap mij aan dat hij onder de indruk is van mijn verhaal. En, of ik geen belangstelling hebt om het verhaal over mijn vader te gaan vertellen als lezing in Kamp Westerbork. Helaas heb ik dit niet gedaan. Tijd en angst weerhouden mij hiervan. B mor. Maar nu begrijp ik zijn trauma. Wat een ellende heeft mijn vader meegemaakt. Zonder met iemand ooit hierover te praten. Nooit heb ik of wie dan ook stil gestaan bij zijn oorlogsver- ZUTPHEN 7 Steengroeve van kamp Dora- Mittelbau in de Harz. Een Stolperstein voor Pa. 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 7