Maatregelen be rucht kruispunt Actie voor spoor lijn Winterswijk (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) Zutphen 27 worden ln de beurs te tasten voor het goede doel. En ln derde plaats zal er zaterdagmiddag in de stad een en ander gebeuren (als de politie hiervoor tenminste toe stemming verleent). Het ligt in de bedoeling dat aan het winkelend publiek pamfletten zullen worden uitgedeeld, waarin op de situatie van het kruispunt wordt gewezen. Bovendien zal in de Beukerstraat (ter hoogte van Kronenburg) een bus worden geplaatst - goed be waakt uiteraard - waarin men een gift kan deponeren. 25 maart - Het college van B en W heeft vooruitlopend op een definitieve oplossing tijdelij ke maatregelen aangekondigd op het veel besproken kruispunt Isendoornstraat-Nieuwstad. Een uitvoerig schriftelijk antwoord op de vragen van vijf fractievoor zitters moet de discussie over dit pijnlijke onderwerp binnen de perken houden. Het gemeentebestuur wil dat al het doorgaande verkeer, waaronder ook het verkeer Zut- phen-Deventer v.v., gebruik zal moeten maken van de traverse Molengracht-Overwelving-Ber- kelsingel en de kleine omlegging. Het spreekt vanzelf dat, wanneer de bouw van de tweede IJsselbrug en de aanleg van het daarop aan sluitende wegenstelsel hun beslag hebben gekregen, onze stad van een groot deel van het doorgaan de verkeer zal zijn verlost. Zover is het echter nog niet. Allereerst is het wachten op de verbetering van de traverse en de realisering van de kleine omlegging. Ter overbrugging van die pe riode neemt het college maat regelen rond het kruispunt Isendoornstraat-Nieuwstad, waar onder het aanbrengen van een vakverdeling op de bestrating van de Nieuwstad en het plaatsen van mobiele verkeerslichteninstalla ties. De kosten bedragen in totaal 24.600 gulden. B en W verzoeken de raad het benodigde krediet be schikbaar te stellen. 31 maart - Het actiecomité spoorlijn Winterswijk-Zutphen ontplooit nieuwe activiteiten voor het behoud van deze lijn. Deze activiteiten bestaan uit het verkopen van sluitzegels die op de VVV-kantoren in Oost-Gel derland verkrijgbaar zullen zijn en het rondzenden van folders en aanplakbiljetten. Als blikvan ger heeft men daarvoor een rode trein gekozen die uit een groen veld komt. Dat groene veld is dan Oostelijk Gelderland met de spoorlijnen Winterswijk-Zutphen en Winterswijk-Doetinchem- Arnhem. De tekst luidt: Oost Gelderland... de trein hoort erbij. De prijs van de sluitzegels be draagt 10 gulden per dui zend stuks. Een jaar geleden ging er een zucht van verlichting door de Ach terhoek toen bekend werd dat de staatssecretaris de opheffing van de spoorlijn Winterswijk- Zutphen uitgesteld had in afwach ting van de resultaten van een on derzoek van het Nederlands Eco nomisch Instituut te Rotterdam. Het spook van de opheffing blijft echter dreigen. Voor het Actie comité staat het sein nog steeds op onveilig. Begin 1972 wordt de beslissing verwacht over het al dan niet opheffen van de lijn. Het comité heeft gemeend in die tus sentijd niet stil te moeten blijven zitten omdat de Achterhoek echt een achterhoek - een verkom merd gebied - zou worden wan neer het personenvervoer op de lijn Winterswijk-Zutphen zou wor den stopgezet. 20211

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 27