Veilig Verkeer vraagt stop lichten Vijfentwintig mille nodig 26 Zutphen 16 maart - Het bestuur van de af deling Zutphen-Warnsveld van Veilig Verkeer Nederland heeft het college van B en W in een brief gevraagd om onmiddellij ke beveiliging van het kruispunt Isendoornstraat-Nieuwstad. Het bestuur laat het college weten dat het zich na afloop van de maan dag gehouden algemene leden vergadering in eigen kring heeft beraden over de grote verkeer sonveiligheid op het kruispunt. Gezien de grote mate van on gerustheid onder de burge rij inzake de steeds toenemen de intensiteit, vooral van zwaar doorgaand verkeer in Zutphen, meent het afdelingsbestuur dat op de kortst mogelijke termijn de verbetering van dit kruispunt de hoogste prioriteit dient te krij gen. Veilig Verkeer Nederland be veelt aan: noodverkeerslichten en het aanbrengen op het weg dek van opstel-vakken. "Uiteraard is dit slechts een aanzet voor een algehele reconstructie, alsme de voor het uiteindelijke doel: er zorg voor te dragen dat het zware doorgaande verkeer van dit traject wordt geweerd en via een omlei ding, bijvoorbeeld over de Den El- terweg langs een vaste route de stad verlaat." 17 maart - Leerlingen van het Baudartius College hebben een Leerlingen delen pamfletten uit aan het winkelend publiek financiële aktie ontketend om op zo kort mogelijke termijn een be tere beveiliging te realiseren van het inmiddels berucht gewor den kruispunt Nieuwstad-Isen- doornstraat-Stationsplein. Voor beveiliging met verkeerslichten, indeling in rijstroken e.d. is een bedrag nodig van enkele hon derdduizenden guldens. Het is de leerlingen van het Baudartius inmiddels wel duidelijk gewor den dat het gemeentebestuur geen gebrek heeft aan goede wil, maar wel aan financiële midde len. Deze geldmiddelen kunnen weliswaar geleend worden bij de Bank van Nederlandse Ge meenten, maar dan moet er op z'n minst een dekking zijn voor de rente en aflossing geduren de het eerste jaar. Het geld voor deze dekking - 25.000 gulden - willen de leerlingen nu zelf bij el kaar zien te krijgen door middel van de 'Aktie Beveiliging Kruis punt Isendoornstraat'. Wat gaat er nu precies ge beuren? In de eerste plaats zijn vandaag al stencils uit gedeeld aan alle leerlingen van het Baudartius-college en aan de leer lingen van de andere twee scholen aan de Isendoornstraat, namelijk het stedelijk Lyceum en R.K. Mavo. In het stencil wordt de ouders van de leerlingen verzocht een bedrag beschikbaar te stellen ten behoeve van de aktie. De Aktiegroep 'mikt' op ongeveer tien gulden gemid deld per gezin. Verder zullen alle winkeliers in Zutphen worden benaderd via de drie middenstandsorganisaties en ook het bedrijfsleven zal verzocht 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 26