Snel veilig kruis punt Nieuwstad aumSf' Hifi sm van enige importantie. Een vraag die met name 't Zut- phense Rondje bezighoudt, is: waar zal de (te vernieuwen) HEMA zich vestigen? Aan de Laarstraat, aan de Boompjeswal, aan de Markt of aan de Beukerstraat? En ook: is een beslissing snel te verwachten of neemt HEMA een afwachten de houding aan met het oog op de ontwikkeling van het winkelge- beuren in 't Rondje en-of aan de Boompjeswal? De HEMA-directie, met name de heer A(lex) G. M. Keijser kon nog geen concrete mededelingen doen. Wel noemde hij een belang rijk criterium: "Wij twijfelen er sterk aan of er op korte termijn wel vol doende, op een verantwoorde af stand gelegen parkeermogelijk- heden voor de city-winkels zullen komen." Intussen houden de geruchten aan dat de HEMA zou overwegen de Beukerstraat over te steken en een nieuw warenhuis te vestigen in het pand van Kronenburg, even tueel aangevuld met de voormali ge kegelbanen van hotel De Hol landse Tuin. 11 maart - Een petitie met ruim 1400 handtekeningen is woens dag door leerlingen van het Baudartius College overhan digd aan burgemeester J.J. Roeters van Lennep. Het wa ren niet alleen handtekeningen van leraren en leerlingen van het Baudartius College, maar ook van het Stedelijk Lyceum en de R.K. Mavo Isendoorn, die even als de Baudartianen verontrust zijn over de gevaarlijke verkeers situatie op het kruispunt Isen- doornstraat- Nieuwstad-Stati- onsplein. Maandagmiddag is daar een veertienjarige leerlinge van het Baudartius College om het leven gekomen. Dinsdag waren de leerlingen al op bezoek geweest bij de commissaris van politie. "Die heeft ons de situatie uiteengezet en verteld dat er een plan is voor de verbetering van de verkeerssitua tie op het kruispunt. Dat hoorden we ook van de burgemeester. De kosten zijn echter zeer hoog en aangezien de gemeente financie ringsmoeilijkheden heeft, kan de uitvoering ervan nog wel op zich laten wachten." De scholieren vinden evenwel dat er snel moet worden gehan deld en dat de financiering van dit project prioriteit dient te krij gen boven die van andere zaken. Maandag 29 maart komt hun pe titie aan de orde in de vergadering van de Zutphense gemeenteraad, evenals de vragen die de fractie voorzitters over de situatie op het kruispunt aan B en W hebben ge steld. In de tussentijd willen de scho lieren niet stil blijven zitten. Wel licht zullen er acties komen om het gemeentebestuur duidelijk te maken dat er op de kortst mogelij ke tijd een oplossing moet komen. Volgens de petitie was het tra gische ongeval niet slechts het ge volg van een menselijke fout, maar één van de voornaamste facto ren was het ontbreken van eni gerlei voorziening voor wielrij ders (en ook voetgangers), wat dit kruispunt tot een der gevaarlijkste punten in onze stad maakt. Wiel rijders die vanaf de Deventerweg komen en het kruispunt recht wil len oversteken naar de Nieuwstad, ondervinden een levensgevaarlijke belemmering van de bijna onon derbroken stroom zwaar vracht verkeer dat in de richting van de IJsselbrug gaat. Leraren, leerlingen en ouders zijn verontrust over de gevaarlijke verkeerssi tuatie op het kruispunt Isendoornstraat-Nieuwstad-Stationsplein. ZUTPHEN 25 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 25