Halve eeuw brandweer Albert Heijn naar Boom- pjeswal? Het bestuur van de Vereniging Zutphens Brandweer neemt gelukwensen in ontvangst bij hun receptie in de Burgerzaal. 20 januari - De Vereniging Zut phens Brandweer bestaat vijftig jaar. De vereniging is ontstaan na de reorganisatie van de brand weer, die na de brand in de Wijn huistoren - op 27 januari 1920 - werd doorgevoerd. In verband met deze reorganisatie werden achtereenvolgens aangekocht een motorspuit met paardentrac- tie, een trekker en autospuit en een handladder die nog steeds dienst doet bij de plantsoenen dienst der gemeente. Een tweede reorganisatie van de brandweer had plaats na de brand in de Walburgtoren in 1948. Materieel en geoefendheid werden als gevolg daarvan aan zienlijk verbeterd. De brandweer kreeg de beschikking over een nieuwe autoladder en een mo torspuit. Voor het eerst werden in groot verband cursussen gegeven en ook voor het eerst werd deel genomen aan provinciale wedstrij den. Dit alles kwam de paraatheid en de geoefendheid van de man schappen zeer ten goede. Vijftig jaar Vereniging Zutp hens Brandweer geeft de gele genheid de aandacht te vestigen op een aspect van de brandweer dat de laatste jaren naar voren is gekomen. En dan doelen we op het feit, dat behalve bij brand, ook haar hulp wordt ingeroepen bij aanvaringen - leegpompen van schepen die dreigen te zinken - en bij ongevallen op de weg. 4 februari - De kogel is nog niet helemaal door de kerk, maar er wordt door Albert Heijn N.V. te Zaandam wel druk met de ge meente Zutphen onderhandeld over een eventuele nieuwe ves tiging in de Polsbroek (aan de Boompjeswal). Woensdag heb ben bouwkundigen het beschik bare terrein in opdracht van Al bert Heijn bekeken. Een van de vragen waarop Al bert Heijn op korte termijn antwoord moet geven is: komen we naar Zutphen met een food en een non-food bedrijf (warenhuis annex supermarkt). Pas als dat be kend is, kan er onderhandeld wor den over de grondprijs. Kiest de N.V. voor een food en non-food bedrijf, dan zal dit de in de Polsbroek beschikbare ruim te grotendeels beslaan. Want dan zal er aan de Boompjeswalzijde een parkeerterrein moeten komen voor circa 600 auto's. Op die ma nier zal er in de Polsbroek en aan de Boompjeswal geen plaats over blijven voor andere bebouwing 24 ZUTPHEN 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 24