Zutphen vijftig jaar geleden Sanering Polsbroek Menno Tamminga Zutphen 23 8 januari - De gemeente Zut phen kan twee miljoen en vijftig duizend gulden van het rijk ver wachten als bijdrage in de kosten van de sanering van de wijk Pols broek II, het tweede gedeelte van het zogenaamde Polsbroekkwar tier. Het saneringsgebied wordt begrensd door de Groenesteeg, de Graaf Ottosingel in de richting van de Spittaalstraat (de grenslijn langs de Graaf Ottosingel wordt gedeeltelijk langs de voorzijde en gedeeltelijk aan de achterzij de van de woningen getrokken), de Tadamastraat langs de Hoofd gracht en verder de achterzijde van de woningen langs dit ge deelte van de Tadamastraat, de achterzijde van de panden aan de Spittaalstraat (oostzijde) en de Boompjeswal. In concreto betekent dit, dat alle in dit gebied gelegen pan den zullen moeten verdwijnen. En wel binnen afzienbare tijd. (Een deel van de woningen is inmiddels overigens al afgebroken). In de kringen van het gemeentebestuur leeft de verwachting dat men over een jaar of vijf zo ver zal zijn ge vorderd, dat al met de aanleg van wegen in het gesaneerde tweede gedeelte van het Polsbroekkwar tier kan worden begonnen. Enkele details van de plannen: De huizen aan de Graaf Ottosin- gel (vanaf de uitmonding van de Groenesteeg tot ongeveer halver wege richting Spittaalstraat) blijven staan. De rest is gedoemd te ver dwijnen. Afgebroken zullen ook moeten worden alle woningen aan de Ta damastraat langs de Hoofdgracht. Het ligt niet in de bedoeling hier in de toekomst opnieuw te gaan bouwen. De Tadamastraat zal na melijk worden verbreed en dienst gaan doen als toevoerweg naar de toekomstige parkeerterreinen in het Polsbroekkwartier. Wat er tezijnertijd in het geheel gesaneerde Polsbroekkwartier gaat gebeuren? In de eerste plaats zijn er, zoals bekend, plannen voor een winkelcentrum. Verder wor den er mogelijkheden opengela ten voor de bouw van woningen. KJ.VOOBTWW TiLMM ZUTPHEN 1 De sloop van het Oude Vrouwenhuis in de wijk Polsbroek in 1974 of 1975. 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 23