bedrijf uit te breiden. In 1968 werd het naastge legen café De Klok op nummer 34 bij het autobe drijf getrokken. Er kwamen een showroom, kan toor en een magazijn. In 1977 kwam Nijendijk jr. in de zaak. In de werkplaats kon hij zijn theoretische kennis, op gedaan op de MTS (autotechniek) in de praktijk brengen. Op die manier leerde hij het bedrijf uit stekend kennen. De groei zette door. Buurman Spuiterij Bosch ging verhuizen, het pand werd gekocht en ingericht als werkplaats terwijl de bestaande werkplaats tot showroom werd ver bouwd. Door die uitbreiding en de goede presta ties kwam de beloning in de vorm van het pres tigieuze dealerschap van Rover. In 1990 werd het pand aan de Spittaalstraat 32-34A opnieuw verbouwd. Hierbij werd de oude toestand van de voorgevel hersteld en er werd een nieuw reclamebord aan de gevel bevestigd. Nadat zoon Jan Nijendijk het bedrijf had overgenomen liet hij in 1992 de kantoorruimten in het pand aan de Spittaalstraat veranderen en kwam de spuitkabine te vervallen. Een nieuwe moderne locatie Vanaf midden jaren negentig ging Jan Nijendijk zich oriënteren op een nieuwe locatie. Het resul taat was dat in 1998 het huidige moderne bedrijf aan de Brinkhorst 7 op het bedrijventerrein De Revelhorst werd betrokken. Als kers op de taart werd in 1999 een mooie reclamezuil bij de in gang geplaatst. Nijendijk bleef MG-dealer tot het faillisse ment van het Rover MG concern in het voorjaar van 2005. Tot op de dag van vandaag kunnen MG- en Roverliefhebbers voor onderhoud aan hun geliefde merk nog steeds bij Automobiel bedrijf Nijendijk terecht. B Het automobielbedrijf Nijendijk aan de Spit taalstraat 32-34 in 1997. Nostalgie. De heer Nijendijk in een MGA in de showroom van zijn bedrijf. Automobielbe drijf Nijendijk op bedrijventerrein De Revelhorst in 2004. Het bedrijf is inmiddels ook dealer van Toyota geworden alsme de KIA specialist. Links zien we nog de zuil met de merknamen MG en Rover. ZUTPHEN 19 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 19