MG garage in Zutphen Sinds april 2018 woon ik met veel plezier in Zutphen. Mijn MG is met mij meeverhuisd en voelt zich in deze schitterende stad uitstekend thuis. Mijn bolide is in april 1974 door de firma Molenaar in Amersfoort geleverd aan zijn eerste eigenaar. Ik vroeg mij af of er in Zutphen ook een MG dealer actief is geweest. En jawel, ik stuitte op de nog steeds floreren de firma Nijendijk. Henk Beijers Op het perceel Spittaalstraat 32 werd in het najaar van 1925 door de NV Acetylena (later Ba- taafsche Import Maatschappij) een benzinepompinstallatie gevestigd. Er kwam een ondergronds reservoir met een capaciteit voor 4000 liter benzine. De benzine werd opgepompt door middel van een elektrische benzinepomp. De NV Acetylena trad op als verkoopkantoor van de Koninklijke Shell. De eigenaar van het perceel, en tevens uitbater van het benzinestation, was de heer H.J. Beijers. Als gevolg van de sterk toenemende vraag naar benzine werd het station in 1960 door de heer Beijers en Shell uitgebreid met twee nieuwe on- dergrondse reservoirs voor respectievelijk 6000 liter benzine en 4000 liter super benzine. Boven de grond werd een elektrische dubbelpomp ge plaatst. Het garagebedrijf gaat van start Op 13 november 1961 vroeg Hendrik Nijendijk, wonende aan de Spittaalstraat 34a, een Hinder wetvergunning aan voor het oprichten van een herstelplaats voor auto's. Op 3 januari 1962 be gon de heer Nijendijk in de Spittaalstraat num mer 32 het garagebedrijf. In december van dat jaar werd het benzinestation uitgebreid met één extra pomp met ondergronds reservoir voor 4000 liter benzine. Nog maar net gestart werd Zutphen 17 Henk Beijers werkt bij de Gemeente Zutphen als medewerker documentair informatiebeheer en is liefhebber van klassieke auto's. Foto's: collectie auteur tenzij anders vermeld. Garage Nijendijk circa 1965. Links van de Austin zien we de in 1962 geplaatste pomp met weer links daarvan het in 1968 aangekoch te café De Klok. Rechts van de Austin zien we de uit 1960 date rende dubbele benzinepomp. 2021 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2021 | | pagina 17