(De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) Zutphen 123 4 De bar van de Kerst-Inn in Plexat was een gezellig middelpunt. soort crèche vonden, waarin ze zich naar hartenlust konden uit leven met verf, papier en ande re materialen. Terwijl pa en moe zich thuis -in veel gevallen al thans- verlustigden in wat de Ne derlandse en Duitse teeveekana len te bieden hadden. Maar ook ouderen gaven hun scheppings drang op een of andere manier vorm in het creativiteitscentrum van Zutphens eerste Kerst-Inn. Zelfs om drie uur in de nacht tus sen de beide Kerstdagen waren zij nog druk met papier, verf, klei en wat niet al in de weer. Zowel het creativiteitscen trum als de huiskamer met sport- en spelgelegenheden is vrijwel de hele Kerst-Inn door druk gebruikt. En de bar in de ande re Kerst-Inn-huiskamer was ook veelvuldig druk bezet. Evenals de ruimte waarin het discoteam Cha rivari continu in actie was, puttend uit een zeer gevarieerd platenarse- naal van alle genres. Pierre Rood, met Louis van den Nieuwenhuizen als pianobege leider, noch Tom Verfuurden uit Warnsveld hadden over gebrek aan belangstelling te klagen. Na tuurlijk was de 'theateraccom modatie' waarmee ze het moes ten stellen, zeer geïmproviseerd, maar hun succes was er niet min der om. Op de middag van de Twee de Kerstdag heeft het jongeren koor van de Emmanuelparochie de Kerst-Inn verrijkt met een in drukwekkend concert. Liedjes met inhoud werden -hoezeer het koor ook gehandicapt was door onvol doende begeleiding en het ont breken van een dirigent (hij was er wel maar moest achter de pia no plaats nemen)- vertolkt op een manier die duidelijk aansloeg. Het zeer talrijke publiek bracht er de handen graag voor op elkaar. Voor een meervoudige muzikale verras sing zorgde de christelijke muziek vereniging Harmonie, die enkele korte concerten kwam geven op de Kerst-Inn. Natuurlijk was er wel eens even geen koffie, natuurlijk was de erw tensoep op een gegeven moment echt op, natuurlijk moest men wel eens even op zijn frisdrankje wachten en natuurlijk moest men bij het nuttigen van het een of an der wel eens met een staanplaats genoegen nemen. Dat alles neemt niet weg dat Zutphens eerste Kerst-Inn een groot succes was. Alles bij elkaar was de belangstel ling veel en veel groter dan de or ganisatoren in hun stoutste ver wachtingen voor mogelijk hielden. Ook burgemeester en mevrouw Roeters van Lennep kwamen een paar keer kijken op de Kerst-Inn, die zelfs een internationaal tint je kreeg. Dank zij twee vakantie vierende Engelse militairen, Paul en Terry, die in de kerstnacht geen dak boven hun hoofd hadden en in Plexat belandden. Alle kinderziekten te spijt (mag er de eerste keer misschien iets aan haperen?) zijn de organisato ren zo zeer gesterkt door hun eer ste ervaringen, dat ze het er nu al over eens zijn: volgend jaar weer een Kerst-Inn in Zutphen. 2020 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 27