Scholieren bezetten gemeentehuis Kerst-Inn 122 Zutphen houd. Het huis van de heer Wes- terhoud moet weg omdat dat het zicht belemmert en het pand van mevrouw Van de Berg moet ver dwijnen omdat het in het tracé van de kleine omlegging ligt. Om de aansluiting op de Rijks straatweg in Warnsveld - nabij Berkeloord - mogelijk te maken, moet ook daar een aantal panden verdwijnen. Rijksstraatweg 77, be woond door de heer J. Smeerdijk, Rijksstraatweg 79, bewoond door de heer E.J. Kapper, Rijksstraat weg 81, bewoond door de heer H.J. Tragter, het gebouwtje van de Graveerinrichting en Stempel- makerij voorheen Dankers (Rijks straatweg 85) en het perceel van garage Garritsen, waarin zich een doorsmeergelegenheid bevindt (Rijksstraatweg 87) Het merendeel van deze panden is al aangekocht door Rijkswaterstaat. 26 november - Zo'n dertig kin deren die om meer speelterrei nen 'schreeuwden', bezetten woensdagmorgen de commis siekamer van het gemeentehuis. Binnen een paar minuten was deze kamer omgetoverd in een royale speelruimte waar de 'be zetters' zich kostelijk vermaak ten met oerdegelijke Hollandse spelletjes. Met protestborden met leu zen als "Geef ons meer speelruimte" en "Speelruimte moet er komen en speelplaatsen ook" trokken de leerlingen van de John F. Kennedyschool met onderwijze res mej. Eijt woensdagmorgen op naar het gemeentehuis. Burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep in koortsachtig overleg met de bezetters. De bezetting leverde in het ge heel geen moeilijkheden op. De initiatiefneemster van de bezet ting was de achtjarige Susanne, die vorige week woensdag tijdens de actualiales het idee naar voren bracht om het probleem van te weinig speelruimte het gemeente bestuur onder de neus te wrijven. Lambert Versteeg, eveneens leerling van de derde klasse van de Kennedyschool, schreef het hoe en wat keurig op papier: "In Den Haag staken kinderen omdat ze niet genoeg ruimte om te spelen hebben. Wij vinden dat er in Zut- phen ook te weinig speelruimte is. Susanne stelt voor om met de hele klas het gemeentehuis te gaan be zetten. Op de deuren van het ge meentehuis zetten we dan 'speel lokaal'. We nemen speelgoed mee en blijven in het gemeentehuis totdat de gemeenteraad ons be loofd heeft er iets aan te doen". Burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep en wethouder van on derwijs mevrouw G. Baas-Goo- sen toonden volledig begrip voor de spontane bezetting. Het slot van het liedje was dat de burge meester de kinderen volgend jaar meer speelruimte in de buurt van hun school toezegde. De 'bezet ters' hadden er een driewerf hoera voor over. 28 december - Achtenveertig uur Kerst-Inn, het is vooral voor grote groepen jongeren een on vergetelijk feest geworden. Ook voor drommen kleuters en lage re scholiertjes, die in het crea tieve centrum van Plexat (in de voormalige David Evekinkschool aan de David Evekinkstraat) een 2020 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 26