Kleine Omlegging Van de IJsselpromenade kwam niet veel terecht. Het terrein tussen rivier en waterkeringsmuur werd tenslotte ingericht als parkeerplaats en dat is het decennialang gebleven. tegen de waterkeringsmuur aan ook nog terrassen worden aan gelegd met sierbetegeling en zit banken. De komende vijf jaren zal de Plantsoenendienst ervoor zorgen dat Zutphen er tweedui zend bomen bij krijgt. De gemeen teraad heeft het krediet hiervoor inmiddels beschikbaar gesteld. De Plantsoenendienst heeft een be plantingsschema gemaakt voor de komende vijf jaar en daarin staan ook de bomen die aan de IJssel- kade zullen worden geplant. Wat de Plantsoenendienst be treft kan er morgen worden be gonnen met de beplanting van de IJsselkade. De moeilijkheid is dat de gemeente eerst nog geld op tafel moet leggen voor de re constructie van de kade achter de muur. Het aanleggen van terras sen met sierbestrating, wandel paden en zitbanken kost natuur lijk een hele berg geld en dat moet er eerst op een of andere manier komen. Als alles een beetje mee zit kan de IJsselpromenade echter binnen vijf jaar een feit zijn. 13 november - Er is grote kans dat in het voorjaar van 1971 wordt begonnen met de aanleg van de zogenaamde kleine om legging om het dorp Warnsveld. Het betreft hier de zo omstreden verbinding tussen de Berkelsin- gel in Zutphen en de Rijkstraat weg ter hoogte van Berkeloord in Warnsveld. Omstreden omdat onder meer de bewoners van de Koningin Julianalaan en omge ving te Zutphen er ernstige be zwaren tegen koesterden, die echter niet tot wijziging van de plannen hebben geleid. De aanleg van de kleine om legging betekent dat in Zut- phen en Warnsveld een aantal panden moet verdwijnen. In de eerste plaats is in Zutphen aange kocht het huis op de hoek van de Berkelsingel en de Coehoornsingel - Coehoornsingel 124 - waarin de heer H. de Vos een pensionbedrijf uitoefent. Dit pand moet worden gesloopt om een beter zicht voor het verkeer vanaf de Coehoorn- singel te verkrijgen. Verder vallen twee woonhui zen - op de beide hoeken van de Prins Bernhardlaan en de Koningin Julianalaan - ten offer aan de klei ne omlegging. Het zijn de panden Prins Bernhardlaan 64c, bewoond door mevrouw I. v.d. Berg-Bol- ding, en Prins Bernhardlaan 66, bewoond door de heer P. Wester- Garage Garritsen was een van de panden in Zutphen en Warnsveld die door de aanleg van de Kleine Omlegging moesten verdwijnen. PEUGEOT ZUTPHEN 121 2020 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 25