IJshockeybaan IJsselpromenade "'v 120 Zutphen De Gerritsenbrug omstreeks 1950. 30 oktober - De ijshockeybaan van de Zutphense IJsvereniging is thans zover klaar dat -wanneer straks de vorst invalt- er na een paar goede vorstnachtjes op ge reden en gespeeld kan worden. De baan, die naast de John F. Ken- nedyschool ligt, krijgt een doel matige verlichting met een viertal hoge lichtmasten. Het grondwerk voor de ijs hockeybaan is uitgevoerd door J.A. van Asch N.V. De baan - met voldoende ruimte rond het eigenlijke strijdperk - is van de Z.IJ.V.-banen gescheiden door een dijkje, waarop bij wedstrijden Z.IJ.V.-leden de verrichtingen van de ijshockeyers kunnen volgen. Het dijkje zorgt er meteen voor dat een buiten de lijnen geraak te puck niet over de banen met hard- en rondrijders kan 'slifferen', wat uiteraard gevaar voor lelijke valpartijen zou kunnen opleveren. De ijshockeybaan is aan de drie niet aan de ZIJV-banen grenzen de zijden keurig afgerasterd met harmonicagaas. Het is de bedoe ling dat het pad, dat van de Prins Bernhardlaan naar het ZIJV-ge- bouw leidt, in de toekomst om de ijshockeybaan heen wordt door getrokken naar de Valckstraat. De Valckstraat en het door te trekken pad zullen straks goede sta-tri- bunes vormen wanneer er op de ijshockeybaan wedstrijden worden gespeeld. Het ZIJV-bestuur is bijzonder gelukkig met de nieuwe aanwinst, te meer daar schaatsenrijden en ijshockey sporten zijn die welis waar veel gemeen hebben, maar elkaar toch minder goed verdra gen. Dank zij de van gemeentewe ge ondervonden financiële en an dere steun kon dit project worden gerealiseerd. 30 oktober - Als het aan de Plantsoenendienst van Zutphen ligt dan heeft Zutphen binnen kort een 'IJsselpromenade'. Deze dienst is namelijk van plan langs de IJsselkade, achter de waterke ringsmuur aan de zijde van de ri vier, bomen te planten. Daar blijft het echter niet bij. Er zullen daar - --A De nieuw aangelegde 'ijshockeybaan' op het terrein van de ZIJV. In het midden het ZIJV-verenigingsgebouwtje; links het gebouw van het Aposto lisch Genootschap aan de Prinses Marijkelaan. 2020 I 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 24