Zutphen vijftig jaar geleden Gerritsenbrug Demping Noorderhaven noot van de redactie: tegenwoordig loopt de Gerritsenweg op het industrie terrein De Mars zigzaggend van Coenens- parkstraat/Marsweg naar Hermesweg. Theo Hebing Zutphen 119 leiding, waarin op 700 meter af stand van de zandzuiger in de put een zogenaamd tussenstation is ingevoerd. Gelijktijdig met het dichten van de haven worden de steigers ge sloopt. Dit project - waarin ook is begrepen het maken van een dam aan de kant van de IJssel- is het laatste gedeelte van de werken ter bescherming van Zutphen tegen hoge rivierstanden. 10 oktober - De demping van de Spoorweghaven in Zutphen heeft de Gerritsenbrug in de Marsweg overbodig gemaakt. Vandaar dat deze wordt gesloopt. De brug is genoemd naar een verzetsstrijder uit Zutp- hen, de heer Gerritsen, die aan de Marsweg woonde en op jeugdige leeftijd door de Duitsers werd ge fusilleerd. De herinnering aan deze verzetsstrijder zal blijven voortle ven, want in de laatste vergadering van de gemeenteraad hebben B. en W. toegezegd de naam Gerrit sen te zullen verbinden aan een brug, weg of straat. 2 oktober - Aannemingsbedrijf Verhaar N.V. te Lisse is begonnen met het dempen van de Noorder haven. De derde haven in Zutp- hen die in het kader van de wer ken ter bescherming van de stad tegen hoge IJsselstanden wordt gedicht. Eerder al verdwenen de Zuiderhaven en de Spoorwegha ven van de kaart. Bij het dempen van de Noor derhaven wordt van achteren naar voren gewerkt. Dat wil zeg gen vanaf het eind van de haven - aan de zijde van de Dreef - naar Beste lezers, 1970 is het laatste jaar waar ik onderzoek naar doe. Medio dit jaar ben ik 88 geworden. Het is mooi geweest. De feiten werden door mij verzameld, de redactieleden gaven hun voorkeur aan, en Han Koolhof, dan wel Rob Kammelar paste het allemaal mooi in elkaar. De opvolging is geregeld. Ik wens u veel leesplezier. de uitmonding op de IJssel. Het benodigde zand wordt gehaald uit een grote put in de uiterwaarden achter de Marsweg, die eveneens het zand voor de dichting van de Spoorweghaven heeft geleverd. Ook al een project dat door Ver haar N.V. werd uitgevoerd. Vanaf de zandput wordt het zand via een bijna twee kilometer lange persleiding aangevoerd. Een De Noorderhaven met de brug in de Coenensparkweg in de jaren zestig. 2020 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 23