mj/ lo Zf If 3Hi r i.\ It 13 5~V? 1vh*t- vatrice van het museum gaat in Januari met ver lof, en zou dan bij een officiële opening, waar voor u zou overkomen, moeten ontbreken." Van Hille hoopt haar te ontmoeten. Hij herhaalt haar toezegging voor een eigen tentoonstelling. "Ik zou het als een belangrijk persoonlijk suc ces beschouwen als ik eerst de tentoonstelling van Uw zoon en daarna die van U tot stand kan brengen!" 168 bezoekers Op 13 november stuurt Charley Toorop als van zelfsprekend een lijst met 21 titels voor Fern- houts tentoonstelling, start 16 november. Ze schrijft ook over 'opbellen', wat mogelijk het 'plots' doorgaan verklaart. "Misschien komen er nog twee of drie portretten, doch daar myn zoon deze zelf aangevraagd heeft, weet ik nog niet of die komen. ik bel u Dinsdagavond op Het spyt me niet te kunnen komen, maar het zou me op het oogenblik te veel uit myn werk halen. Wilt u moeite doen voor verkoop of portret?" De secretaris schrijft nog veel met bruikleen gevers, over verzekeringsopties, vervoerswij ze, kosten en ontvangstbevestigingen. Bijvoor beeld: "U schrijft dat u uw schilderij voor 300 (driehonderd) verzekerd wenscht te zien. Nu is onze vereeniging tegen brand verzekerd. Acht U dit voldoende of wenscht U tijdens het verblijf in het museum allrisk-verzekering? Wij zullen uw stuk tijdig naar den Rotterdamschen kunstkring afzenden. Wenst u verzekering van dit vervoer?" De tentoonstellingslijst telt 23 schilderijen, uit 1929-1937, die een afspiegeling vormen van zijn onderwerpen, zoals Zelfportret, Vruchten op grond, Schedel tegen landschap, Twee schelpen. Zes zijn er te koop, prijzen tot 400 gulden. "N.B. enkele nummers van deze lijst zijn (nog) niet ontvangen." Het verschil verklaart Van Hille door mogelijk verschillende titels voor hetzelfde werk, door woorden als 'vruchten' en 'druiven'. De voorzitter benadrukt in zijn openingsspeech dat deze tentoonstelling uitsteekt boven die van vorige jaren.1 Charley krijgt twee bedankbrieven, onder meer voor "het bijeenbrengen van de zo versprei de werken van haar zoon." Krantenberichtjes worden meegestuurd. Er komen 168 bezoekers, wat zo'n beetje gemiddeld is; iedere aanwijzing dat Charley geweest is ontbreekt. Cynisch verwoordt het jaarverslag "dat de kooplust van het publiek bij de exposities niet geringer hadden kunnen zijn." De vasthoudende Van Hille benadrukt Charley's belofte: "Wij ver heugen ons zeer op de expositie van Uw werk, die U toezegde. De museumzaal wordt van begin juni tot 12 Juli 1939 voor U vrijgehouden." Char ley: "Ik zal dus ongeveer half Juni 1939 bij u ex- poseeren." Buitengewoon vervelend échec Maar op 15 mei schrijft Charley: "Doordat de "Kröllerstichting" myn Schildery Bremmergroep dadelyk na myn Amsterdamsche Tentoonstel ling terug moest hebben, kon myn expositie te ZUTPHEN 113 /#-£> 2020 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 17