Het Schipperskoor Drie jaar na de oprichting van de Stichting was er in Zutphen een smartlappenfestival. In de schippersgroep zat al een accordeonist en een koor was snel gevormd. Na het festival besloot men het daarna serieus aan te pakken. Het Koor zoals het aangeduid wordt, zong alras in bejaar denhuizen, voor maatschappelijke groeperingen en bij de seizoenstart, vanouds op 1 april, met een koffieconcert in het IJsselpaviljoen. Een hoogtepunt van het koor was de uitno diging van vertrekkend burgemeester Gerritsen om bij zijn afscheid te komen zingen. Een an der hoogtepunt was het optreden van het koor in de Buitensociëteit bij het 20-jarig Stichtings- bestaan. De schippers zongen tientallen teksten op bestaande melodiën waarvan een deel door één van hen was geschreven. Helaas moesten er daarna 32 teksten uit het repertoire worden ge schrapt vanwege diens beroep op auteursrech ten. Maar er is genoeg repertoire over om als koor door te gaan. Naar de Grote Gracht Na acht jaar praten met Waterschap en de ge meente, kwam er in 2009 een doorgang van de Berkel naar de Grote Gracht. Kan het wel? Het waterpeil is gelijk. Mag het wel? Ja, als er maar een brug naar het fietspad in de Stadsboomgaard gelegd wordt. En wie betaalde de 145.000? Het Recreatieschap Achterhoek Liemers tastte in de buidel, het Waterschap en de Stichting deden Het koor in 2016 in het IJsselpavil- joen met dirigent Jan Nieuwburg. Optreden bij het 20-jarig jublieum met het orkest van muziekver eniging Concor- dia. Onder de nieuwe brug door naar de stads gracht (2009). 70 ZUTPHEN 2020 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 6