Zutphen in Canadese sfeer 6 mei - In het zonovergoten Zut phen heerste op bevrijdingsdag een Canadese sfeer, veroorzaakt door de aanwezigheid van de Royal Canadian Regiment Band, de Canadese ambassadeur, een paar honderd Canadese militai ren en een hele reeks vertegen woordigers van Canadese rege ring en leger. De feestelijkheden begonnen om half tien met luchtalarm. Even later verschenen vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht boven de stad, waaruit vijftigdui zend pamfletten werden gewor pen. Aan de ene zijde van het pamflet de oorspronkelijke capitu latietekst van de Duitse troepen in het Engels en het Nederlands. Aan de andere zijde een afbeelding van het monument van Zutphens her rijzenis met een vrijheidsgedicht. 945TOEN en Wlfiofö De heer Acroyd, in april 1945 een van de bevrijders van Zutphen, biedt bur gemeester mr. J.J. Roeters van Lennep een Canadese vlag aan. Na het sein veilig luidden tot kwart voor tien de kerkklokken. Op dat tijdstip werden op de veemarkt duizenden duiven van alle Zut- phense postduivenhoudersvereni- gingen gelost. Om tien uur begon een grootse muzikale show van de Johan Willem Friso Kapel en de - uit Canada overgevlogen - Ro yal Canadian Regiment Band, die duizenden naar het 's Gravenhof lokte. De korpsen speelden beur telings en brachten uitstekende muziek ten gehore. Voor de optocht, die 's middags kwart voor twee van start ging, bestond enorme belangstelling. De Royal Canadian Regiment Band in de Lange Hofstraat. 58 ZUTPHEN 2020 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 26