SIGNALERING E N HEUFSE 56 Zutphen Mirjam van Velzen-Barendsen PRACHT Marianne van Delden en Jeroen Krijnen (red.) Hof van Heeckeren. Twee musea in één vorstelijk huis Dieren/Zutphen 2020 ISBN 9789078115953 Het Stedelijk Muse um Zutphen en het Museum Henriëtte Polak kregen in 2018 een nieu we behuizing in het his torische stadspaleis Hof van Heeckeren. Deze locatie aan het plein 's Gravenhof, kent een rij ke geschiedenis. De ver halen van het plein, het stadspaleis, haar bewo ners én de specialisten die bij de herbestemming tot museumgebouw be trokken waren, zijn ver zameld in dit boek. Het neemt de lezer mee langs de archeologische en bouwhistorische vond sten die tijdens de inten sieve verbouwing wer den gedaan en vertelt de geschiedenis van de invloedrijke familie Van Heeckeren die hun naam aan dit bijzondere ge bouw verbonden. 2020 2 Agave en Peter Kruijssen (red.), Canon van Brum- men en Eerbeek Zutphen 2019 ISBN 9789492588036 Nooit af en con stant in ontwikke ling. Zo werd door Frits van Oostrom ooit het be grip canon omschreven. De auteurs van de canon van Brummen en Eerbeek hebben echter hun uiter ste best gedaan om het geschiedkundige over zicht van de plaatsen en buurtschappen in de hui dige gemeente Brummen zo compleet en nauw keurig mogelijk op pa pier te zetten. Waar nodig wordt context geboden om zo de ontwikkeling van het gebied beter te begrijpen. Dit boek, waar voor het initiatief werd genomen door de Oud heidkundige Vereniging De Marke, is met dank aan de medewerking van veel enthousiaste onder zoekers en schrijvers tot stand gekomen. Bert Fermin, Michel Groothedde e.a., God, geld en gebeente Zutphen 2019 Zulphcnsc Archeologische Publicaties 154 n dit boek worden de re sultaten van een uniek archeologisch onderzoek in de bodem van de Sint Walburgiskerk beschre ven. In 2018 werden op gravingen uitgevoerd door team archeologie van de gemeente Zutphen. Ze brachten een schat aan informatie aan het licht, waaronder 443 - meest middeleeuwse- munten, een bijzonder godsbeeld en muurwerk van de Ro maanse kerk uit 1100. Het onderzoek heeft veel in zicht gegeven in het ge bruik van de kerk in de middeleeuwen, waar het religieuze leven van de Zutphenaren zich afspeel de. De uitgave is deel 134 in de reeks Zutphense Ar cheologische Publicaties. Brigiet Bluiminck (red.) Heufse Pracht Zutphen 2020 Enkele interviews met bewoners van het stadsdeel De Hoven staan aan de basis voor deze eenmalige glos sy uitgave. De interviews werden aangevuld met verhalen over markante gebouwen, gebeurtenis sen en bewoners van de wijk. Wist u bijvoorbeeld dat de Wijkraad De Ho ven de oudste wijkraad van Nederland is? En dat in De Hoven eens het enige kasteel van Zut- phen stond? Het ma gazine is gemaakt voor én door bewoners van De Hoven en dankzij de samenwerking tussen de gemeente Zutphen, de Historische Vereni ging Zutphen, Stich ting Zutphense Pracht en Wijkraad De Hoven kwam deze bijzondere uitgave tot stand. (NERINGEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 24