Railbus? Het Bornhof 650 jaar! Zutphen 25 krant uit te geven mèt omstreden artikel en gewraakte tekening. De rector kreeg echter lucht van het KAK-plan en deelde zaterdag vlie gensvlug het schoolblad uit aan de leerlingen van de hogere klas sen. De eerste- en tweede klas- sers konden met toestemming van hun ouders een blik in Experimen ten werpen. Zij kregen de school krant via de post toegestuurd. "Een paniekreactie" vonden enkele KAK-leden, toen zij maandagmor gen hun blad verspreiden, waarin de rector het op alle fronten moet ontgelden. Dr. W. van der Wielen (1910-1986), rector van het Stedelijk Lyceum. Tekening door Pieter Smeele. 3 februari - De massale protest mars tegen de opheffing van de spoorlijn Zutphen - Winterswijk gaat waarschijnlijk niet door. De gemeentebesturen van Vorden, Ruurlo, Groenlo, Lichtenvoorde, Borculo, Winterswijk en Zutphen wilden met een protestbijeen komst van reizigers, die dagelijks van deze spoorlijn gebruik ma ken, Den Haag en Utrecht onder druk zetten om niet in te stem men met de opheffing van deze lijn. De bijeenkomst zou plaats vinden op 10 februari in de Bui- tensoos. Zojuist hebben namelijk de voorzitter van de Vaste Ka mercommissie voor Verkeer en Waterstaat en de voorlichtings dienst van de Nederlandse Spoor wegen aan het Achterhoekse Actiecomité laten weten, dat dit vervoer voorlopig, tot 1971, niet zal worden opgeheven. De sluiting van de lijn zal door de staatsse cretaris voorlopig worden opge schort tot het gereedkomen van het NEI-rapport. Niettemin wordt er rekening mee gehouden dat de NS het rei- zigersvervoer tussen Zutphen en Winterswijk nu of later toch zal staken. Omdat een busverbinding over de weg nooit een gelijkwaar dige vervanging kan zijn, onder zoekt een Zutphens weekblad de mogelijkheid om gedurende enke le uren per dag de spoorbaan Zut- phen-Winterswijk te huren van de NS om er een Duitse Schienenbus - railbus - over te laten rijden. De exploitatie zou voor rekening van 2020 1 Protestbijeenkomst tegen de opheffing van de spoorlijn Zutp- hen-Winterswijk, hier op het station van Ruurlo, februari 1970. een particuliere belangengroep moeten komen. Met het onderhoud van de baan zouden de particuliere exploi tanten van de railbus geen reke ning hoeven houden, omdat de NS het goederenvervoer op de lijn wil handhaven. De railbus zou al leen op de spitsuren moeten rij den. De bestuurder zorgt zelf voor de kaartverkoop. Verwacht wordt dat de exploitatie dan rendabel kan zijn. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten dat een railbus op de lijn Zutphen - Winterswijk zelfs een doorgaande verbinding met het Duitse Borken zou kunnen krijgen. 23 februari - Vandaag is het precies 650 jaar geleden dat de kanunnik Borro zijn huis, hof en erf met weg en uitgang naar de Zaadmarkt vermaakte aan het Zutphense stadsbestuur om het

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 25