Relletje om 'sex' bij vele leerlingen, die zich op dit punt nog erg onzeker voelen. De rector kon zich ook niet verenigen met een tekening, die "bron van grote moeilijkhe den zou kunnen worden, omdat zij volgens de huidige wetgeving als pornografie zou kunnen wor den aangemerkt". Hij stelde in een toespraak op 13 januari, die hij in de aula van "zijn" school hield, re dactie en leerlingen voor het ge wraakte nummer te herdrukken. Maar dan zonder de tekening en met een artikel van de oudercom missie, waarin een ander geluid zou klinken en waarin de leerlin gen worden uitgenodigd voor een discussieavond over dit onder werp. Het voorstel werd door de re dactie verworpen. Ook een van de redactie-adviseurs, een leraar, gaf er de brui aan. De redactie trad af en vormde met enkele andere leerlingen de Kommissie Alterna tieve Krant, die meteen haar eerste daad stelde. Er werd een minista- king geproclameerd. Die was geen succes, ze duurde nog geen kwar tier en leerlingen van de examen klassen hielden een tegendemon- stratie. De KAK liet het er niet bij zitten en besloot alsnog een soort nood- Door doeltreffend optreden van de brandweer kon erger worden voorkomen. Het huis van de heer Scheperkamp liep nogal brand en waterschade op. Het echtpaar Scheperkamp ontvluchtte de wo ning en zocht een goed heenko men in het politiebureau. Over het ontstaan van de brand kan nog niets met zekerheid worden ge zegd. 20 januari - Dr. W. van der Wie len, rector van het Stedelijk Ly ceum, en de voormalige redactie van het schoolblad Experimenten liggen overhoop. De onderlinge verstandhouding is er maandag beslist niet beter op geworden, toen de KAK - een door leerlin gen na recente strubbelingen opgerichte Kommissie Alterna tieve Krant - tijdens de pauze op de stoep van de Isendoornstraat kwistig een in der haast gesten cild blaadje uitdeelde. Oorzaak is een verschil van mening over een hoofdar tikel in Experimenten, waarin uit voerig aandacht wordt geschon ken aan de sex. Rector Van der Wielen had bezwaar tegen de eenzijdigheid van het artikel, dat volgens hem ongewenste ver warring zou kunnen veroorzaken Het Stedelijk Lyceum omstreeks 1960. 24 ZUTPHEN 2020 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 24