SIGNALERINGEN ZUTPHEN 22 Zutphen Mirjam van Velzen-Barendsen Rudolf A.A. Bosch, Stadsfinanciën, soci aal-politieke structuren en economie in het her togdom Gelre, ca. 1350 1550. Hilversum 2019 ISBN 9789087047726 Stedelijke financiën zijn onlosmakelijk ver bonden met sociale en politieke ontwikkelingen in stad en regio. Histori cus en archivaris Rudolf Bosch voltooide in 2018 zijn proefschrift, dat zich richt op de ontwikkeling van de stedelijke finan ciën in het hertogdom Gelre tussen circa 1350 en 1550. Dit proefschrift verschijnt nu als geïllus treerde handelseditie in de reeks Werken Gel- re. De auteur schetst aan de hand van een analy se van de stadsfinanciën van Arnhem en Zutphen de samenhang tussen politiek, economie en de ontwikkeling van de loka le overheidsfinanciën in laatmiddeleeuws Gelre. 2020 1 Cor Witbraad, Wee den mensch, die maar één boek leest. Zutphen 2019 ISBN 9789463651356 Lezen en lenen zijn on losmakelijk met elkaar verbonden. Al eeuwen maken mensen gebruik van bibliotheken om hun kennis te verrijken. Dit boek gaat over de ver schillende soorten biblio theken die ons land kent en gekend heeft, maar vooral over bibliotheken in Zutphen. De plaat selijke ontwikkelingen worden geplaatst in de context van de ontwik keling van de leescultuur door de eeuwen heen. De Openbare Bibliotheek Zutphen staat in een apart hoofdstuk centraal, waarin de ontwikkeling van een uitleenbiblio theek bij de oprichting in 1908 tot de educatieve onmoetingsplaats van nu wordt geschetst. Karel Emmens e.a. De Nieuwstadskerk in Zut phen. 750 jaar Bouwge schiedenis, restauratie, inrichting. Dieren/Zut- phen 2020 ISBN 9789078115960 De Zutphense Nieuw- stadskerk kent een heel eigen geschiedenis. Als kerk van de 'Nijstat', de middeleeuwse nieuw bouw van Zutphen, heeft ze een heel eigen karakter en haar toren vormt een kenmerkend element in het profiel van Zutphen. In dit boek belichten bouw- historici, archeologen en historici de ontwikkeling van het allereerste kerk gebouw tot de grote res tauratie van 2018. De pu blicatie schetst niet alleen een beeld van de bouw, de inrichting en gebruik van de kerk, maar ook van de geschiedenis van de wijk waarvan zij al eeuwen het middelpunt vormt. Bini Jansen en Eric van Schie (red.), Zutphen. Een verzamelboek vol geschiedenis. Zutphen 2019 ISBN onbekend Vikingen, jaarmarkten, soldaten en geestelij ken: allerlei elementen uit de Zutphense geschiede nis zijn in deze editie van het bekende JUMBO verzamelalbum in beeld gebracht. De Historische Vereniging Zutphen en de Zutphense JUMBO-vesti gingen namen het initiatief voor dit album dat vele Zutphenezen en Zutphenaren in 2019 tot sparen aanzette. Diverse culturele instellingen verleenden hun mede werking door beeldmate riaal aan te leveren, dat door de redactie werd voorzien van een toelich tende tekst. Hierdoor is veel informatie uit de geschiedenis van Zutphen op een toegankelijke manier samengebracht. B in Zutphen Een verzamelboek vol geschiedenis 11 Ui', I itll Zutphen

Zutphen (vanaf 1982) | 2020 | | pagina 22