Afscheid dokter Thate Een van de iconische persfoto's waarmee Zeylemaker sr. zijn pu bliek informeerde. fen'. In zijn Vaz Diaz tijd bereisde de heer Zeylemaker heel Europa. Er was geen belangrijke gebeurte nis tussen Moskou en Rotterdam of hij was er bij. Zo fotografeerde hij onder meer de Olympische Spelen van 1928, de verloving en het huwelijk van H.M. Koningin Juliana en verder wat er ook maar aan hoogtepunten te fotograferen viel. In dienst van Vaz Diaz maakte de heer Zeylemaker niet minder dan ruim driehonderd buitengaat- se proefvaarten mee. Onder druk van de bezetter werd het persbureau Vaz Diaz ge liquideerd. De heer W.P. Zeylema ker kwam toen naar Zutphen, waar hij een fotopersbureau opbouw de, dat in een tijdsbestek van en kele jaren een nationale reputatie kreeg. Hij werd de vaste fotograaf van het Zutphens Dagblad, voor welke krant hij - niet zelden onder de moeilijkste omstandigheden - tienduizenden foto's maakte. Het 122 ZUTPHEN 2019 4 W.P. Zeylemaker sr. Zonder de foto's van hem en zijn opvolger zou ook deze rubriek er heel anders uitzien. 'foto W.P. Zeylemaker' werd een visitekaartje voor de krant. Met de heer W.P. Zeylemaker sr. verliest het Nederlandse persfoto- grafengilde een van de laatste gro ten van het eerste uur. Niet alleen als fotograaf, maar ook als mens en collega. En het zijn er - de tijd gaat snel! - echt niet zoveel meer in het hedendaagse perswereldje, die goede herinneringen bewaren aan 'Willem-met-de-grote-klap- camera'. 31 december - Warnsveld heeft dinsdag afscheid genomen van dokter J.B. Thate - die per 1 ja nuari zijn praktijk als huisarts neerlegt - op een wijze welke de dokter niet licht zal verge ten. Namens de gemeente reikte burgemeester mr. D. Reitsma de scheidende arts de zilveren legpenning van verdienste uit - het eerste exemplaar sinds de

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 26