Eerste Vrije School van het oosten vestigd is) aan de voorzitter van het Wijnhuisfonds. Dit boekje, ge schreven door mevrouw drs. M.M. Doornink-Hoogenraad, directri ce van het Stedelijk Museum, en de heer R. Wartena, werd later aan alle genodigden uitgereikt. 15 september - Een feestelij ke zon scheen over de feestelijk versierde speelplaats van De Vrije School Zutphen aan het Oude Wed in Zutphen. Vandaag was de feestelijke opening van de Vrije School voor basisonderwijs, die is ondergebracht in het gemo derniseerde pand Berkelkade 12, de ingang is aan het Oude Wed. De lessen zijn al enkele weken geleden gestart. Het is de eer ste school in het oosten van het land, die werkt op basis van de ideeën van dr. Rudolf Steiner. Begonnen wordt met twee leer krachten en drie klassen - een eerste en een gecombineerde tweede/derde klas - met onge veer 34 kinderen uit Zutphen en omgeving. Voorzitter M. Bos van de Stichting tot bevordering van de Vrije School-pedagogie kon onder meer welkom heten burgemeester mr. J.J. Roeters van Lennep, wethouders H. Lintveld en H.A. Post en tal van andere genodigden uit het onderwijs en daarbuiten. De heer Bos memoreerde dat de school veertien jaar geleden begonnen was in een donker huis je bij de ijsbaan. Daarna werd een eigen gebouw aan de Coehoorn- singel betrokken. Het gebouw Berkelkade 12, dat nu is betrokken, is gereed gemaakt als een nood voorziening, omdat geen andere huisvesting mogelijk bleek. Het onderwijs in ons land houdt beslist geen gelijke tred met de ontwikkeling van de maatschap pij. De jeugd wordt wel een gro te hoeveelheid kennis bijgebracht, maar het is de vraag of hetgeen zij heeft geleerd een goede aan- sluiting op de maatschappij geeft, aldus de initiatiefnemers, het be stuur van de Stichting tot bevor dering van de Vrije School-peda gogie. In die leemte wil men nu voorzien. 'Vrije School' betekent in geen geval dat de leerlingen zonder meer kunnen doen en laten wat ze willen. Het wil zeggen een school die vrij staat van alles, hoewel dat op het ogenblik ook alweer enigs zins achterhaald is. Voorheen Kinderen brengen de sleutel voor de officiële opening. Ingang van de nieuw geopende Vrije School aan het Oude Wed 90 ZUTPHEN 2019 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 26