"V; De Munt nu woonhuis m De Den Elterweg is nog afgesloten met hekken; de auto's rijden op de Warnsveldseweg. 25 augustus - Zaterdagmid dag namen de heer en mevrouw Schriks - De Rooy het onder auspiciën van de Stichting Wijn huisfonds zo fraai gerestaureer de huis De Munt aan de Roode Torenstraat officieel als hun wo ning in gebruik. Ter gelegenheid hiervan had het echtpaar een groot aantal personen uitgeno digd, dat zich in één van de bo venvertrekken had verzameld. De heer J.M.G. Numans, voorzitter van het Wijnhuisfonds, noem de in zijn toespraakje de heer en mevrouw Schriks 'stadskernzoe kers, voorlopers van de langzaam groeiende stroom mensen die de stadskern weer gaat opzoeken'. De Munt, Rode- torenstraat 12. oor het Wijnhuis is De Munt één van de mooiste gebouwen die het in bezit heeft" aldus de heer Numans. Het res tauratieplan werd opgesteld door de architect Ysbrand Kok en het herstel op prachtige wijze uitge voerd door de heer G. Bokhorst en diens medewerkers. Het Wijnhuis heeft in de loop der jaren bewust getracht de bin nenstad van Zutphen weer be woonbaar te maken. "Er zijn heel wat aanvragen, maar die kun nen niet allemaal worden geho noreerd", zo zei de heer Numans. Als een van de beletselen noem de hij de subsidiëring. De restaura tie van De Munt is tot stand geko men met financiële bijdragen van het Rijk, provincie, gemeente, het Prins Bernhardfonds en de Stich ting Lidwina van Heek. De heer Numans overhandig de na zijn toespraak symbolisch de sleutels aan de nieuwe bewo ners van De Munt. Hij deed dat door een marsepeinen sleutel op een kussen aan te bieden. Tevens ontvingen de heer en mevrouw Schriks van het Wijnhuisfonds een afgietsel van de gevelsteen van de vroegere herberg De Roode Toren. De heer Schriks dankte hierna de diverse instanties en personen die bij de restauratie en de 'aankle ding' van het huis waren betrok ken, in het bijzonder mevrouw J.P. Stam-Dresselhuys uit Warnsveld, die het ontwerp voor de prachtige tuin maakte. Voorts overhandig de de heer Schriks, die directeur is van De Walburg Pers Zutphen, het eerste exemplaar van een boek je over de historie van De Munt en van De Gouden Sterre (het pas ge restaureerde pand aan de Zaad- markt waarin de Walburg Pers ge- ZUTPHEN 89 2019 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 25