Den Elterweg later open Rioolaanleg in de Berkel. Deze rechtstreekse lozing op de rivier is van tijdelijke aard, want in de toekomst wordt op het in dustrieterrein een rioolwaterzui veringsinstallatie voor Zutphen, Warnsveld en Eefde gebouwd. Het ligt in de bedoeling die t.z.t. in het geheel te integreren. Op het ogenblik is de aanne mer bezig met het leggen van buizen in de bedding van de Berkel, waartoe door een dragli ne een sleuf in het riviertje wordt gegraven. In verband hiermee heeft men de Berkel laten droog vallen. Het riool wordt van de Coehoornsingel af tot de Katten- havenstuw in de Berkel gelegd. De werkzaamheden zijn al flink opgeschoten, want de aannemer is gevorderd tot de kleuterschool aan de Louisesingel. Na de bouw vakvakantie gaat het verder naar de Overwelving en wordt er ook begonnen met het leggen van de buizen van de Molengracht af in de richting van de Kattenha- venstuw. Het droogvallen van de Berkel heeft al direct geleid tot klach ten over stank en overlast door muggen. Menigeen vraagt zich af waarom de werkzaamheden juist nu - in het toeristenseizoen - worden uitgevoerd. Toegege ven, de geurtjes die vooral op war me dagen uit de bedding opstij gen, zijn verre van aanlokkelijk. Maar men dient niet te vergeten dat de Berkel ook onder normale omstandigheden vaak allesbehalve fris ruikt. In de toekomst zal daar aan paal en perk worden gesteld. Want na uitvoering van de werk zaamheden zal de stank voor het grootste gedeelte zijn opgeheven. Immers de aanwezigheid van het Berkelriool betekent, dat men dan eindelijk verlost is van de bestaan de rioollozingen op het riviertje. De werkzaamheden moeten wel in deze periode worden uitge voerd, omdat men nu kan profite ren van de lage waterstand op de IJsel. In het voor- en najaar is het peil van de rivier vaak zo hoog, dat het niet mogelijk is een project als dit te realiseren, zo werd ons van bevoegde zijde medegedeeld. 26 juli - De Den Elterweg is nog steeds niet opengesteld, hoe wel veertien dagen geleden werd verzekerd, dat dit vorige week zou gebeuren. De oorzaak? Het niet perfect werken van de ver keerslichteninstallatie en de ver lichting op de kruising met de Warnsveldseweg. Uiteraard moet alles kloppen als een bus, omdat er anders ongelukken kunnen gebeuren. Zo lang de fout niet is hersteld, blijft de weg gesloten voor het verkeer. Vorige week was er in verband met de bouwvakantie te weinig tijd om het euvel op te sporen. Zodra de bouwvakkers weer aan het werk gaan zal daarmee worden begonnen. Provinciale Waterstaat verwacht dat de openstelling van de weg nu eind augustus zal plaatshebben. B. en W. van Zutphen deelden in de raadsvergadering van maan dagavond desgevraagd mee, dat de Den Elterweg zeer waarschijn lijk pas in de loop van september zal worden opengesteld. Dan zou vermoedelijk ook de reconstruc tie van het kruispunt Deventer- weg-Industrieweg-Van der Capel- lenlaan gereed zijn. Noot van de redactie: Twee maanden later, op vrijdag 29 september, 's ochtends om tien uur, haalden enkele wegwerkers de afzettingen weg. Daarmee werd de Den Elterweg zonder enig ceremonieel opengesteld voor het verkeer. De verkeerslichten op de kruising met de Warnsveldse- weg werkten nog niet synchroon met de verkeerslichten bij de marechausseekazerne en ook de reconstructie van het kruispunt Deventerweg-Industrieweg-Van der Capellenlaan was nog niet voltooid. 88 ZUTPHEN 2019 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 24