Zutphen vijftig jaar geleden 'i mi enz Heipalen in de grond: vlag half stok Berkel straks stankvrij li Theo Hebing Zutphen 87 5 juli - Vrijdagmorgen is een be gin gemaakt met het heien voor de bouw van 72 galerijwoningen langs de Emmerikseweg. Van ge meentewege geen officieel ver toon bij deze gebeurtenis. Geen lid van het dagelijks gemeente bestuur, die - getooid met een helm - de eerste paal de bodem in duwt. Van officiële zijde een stilzwijgen. Anders was - en is - het ge steld met de omwonenden. De bewoners van de privacy-wo- ningen in het 'componistenkwar tier' voelen zich min of meer genomen. Zij voelen zich in hun privacy aangetast door de ste nen massa, die voor hun woning Protest tegen de 72 galerijwoningen. wordt opgetrokken. Steun hebben deze gedupeerden vooral van de bewoners van de etagewoningen aan de Emmerikseweg. Vrijdag werd er massaal gevlagd aan de Emmerikseweg. Het Zutphense en Nederlandse dundoek ging hierbij niet in top, maar bleef halfweg steken. Voor de Emmerikseweg en een groot deel van het Helbergen was de zonnige vrijdag een zwarte dag. Noot van de redactie: Enkele dagen later, al op 8 juli, publiceerde het Zutphens Dag blad een zeer uitvoerige brief van het gemeentebestuur, waarin als reactie op het bewonersprotest werd teruggeblikt op de ontwik kelingsgeschiedenis van het plan Helbergen en waarin werd gecon cludeerd dat de bouw van de 72 galerijwoningen op deze plek al van begin af aan was gepland en als zodanig bekend gemaakt. 23 juli - Als dit najaar de eerste fase van het veelomvattende ri oleringsplan voor Zutphen - in het kader van de waterzuivering - voltooid zal zijn, zal een groot gedeelte van de stad - onder meer de binnenstad - het afval water gaan lozen op de IJsel via het zgn. Berkelriool en een trans portriool op het industrieterrein. Vlaggenprotest aan de Emmerikseweg 2019 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 23