SIGNALERINGEN De grenzen Gelre mtiiirPóëzie Mirjam van Velzen-Barendsen ISBN 9789078115939 Naar Zutphen 86 Zutphen Eke Mannink (red.), muurPoëzie in Zutphen Warnsveld Dieren 2019 Zutphen vormt voor vele tekenaars, schrijvers en dichters een bron van inspiratie. De dichters nemen de wan delaar in dit boek mee langs muren in Zutphen en Warnsveld die letterlijk zijn voorzien van poëzie. De levendige omgeving wordt door de dichters in hun werk nét even anders aanschouwd dan de wandelaar doorgaans gewend is. Dit boekwerk je hoopt daarmee van iedere wandelaar een le zer te maken; en wellicht ook andersom! Hans Heesen, Naar Zut phen Utrecht 2019 ISBN 9789086841752 n zes komische verhalen neemt de auteur de lezer mee op reis. Hij beschrijft hoe hij door toedoen van anderen of zichzelf steeds weer op een onmogelijke missie wordt gestuurd en zo uitkomt in de 'snak- bar' van tante Vera, het Entrepotdok of de Rue de l'École Polytechnique in Parijs. Als een rode draad is Zutphen in zijn verhalen verweven. Iris Dracht en Dolly Ver hoeven (red.), De gren zen van Gelre. Fietsen door historisch land schap Zutphen 2019 ISBN 9789462493735 FIETSEN DOOR HISTORISCH \#Q M LANDSCHAP e provincie Gel derland kent maar liefst zeven verschillende buren en met ieder van hen heeft zij een ge deelde geschiedenis. In 42 fietstochten van in totaal ruim 900 kilometer worden deze historische verhoudingen verkend en toegelicht. Zo blijkt dat op het oog natuurlijke grenzen niet altijd zo na tuurlijk zijn en er vaak een verrassende geschiedenis achter schuil gaat. Deze bijzondere reisgids kwam tot stand ter gelegenheid van het erfgoedfestival Over Grenzen van Gelre. René Arendsen en Danker Jan Oreel, Ons verloren Hertogdom. Geschiedenis van Gel derland Zutphen 2019 ISBN 9789082946901 Op initiatief van René Arendsen, een van de Ridders van Gelre van Omroep Gelderland, kwam dit bijzondere stripboek over de ge schiedenis van Gelre tot stand. Zutphen speelt als één van de belangrijkste steden in deze provincie geschiedenis een zeer prominente rol en is doeltreffend getekend door tekenaar Danker Jan Oreel. B in Zutphen Warnsveld Tekst: Eke Mannink - Fotografie: Pascale Drent Hans Heesen 2019 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 22