Zutphen krijgt een blusboot (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit - veelal ingekorte - artikelen die destijds in het Zutphens Dagblad hebben gestaan.) Zutphen 59 Wandelaars, muziekkorpsen en belangstellenden in de Hanzehal direct na de 25e avondvierdaagse. nis de finale van het vierdaagse festijn in de hal. Het stralende middelpunt was - terecht - me vrouw Van Es die met haar man dit evenement tot in de puntjes had geregeld. Het had moeilijk beter gekund. Niet minder dan zeven muziekkorpsen luister den het festijn op. Dat waren de Zutphense Orkestvereniging, de Harmonie, het Leger des Heils, Concordia uit Eefde, de drumband van Lovable, de jeugddrumband van het Staatsliedenkwartier en de drumband van Sportief. Toen de Harmonie als eerste de Hanzehal binnenmarcheerde klaterde het applaus van de tribunes op. De Harmonie werd gevolgd door het 'blaren-prik-leger' van het Rode Kruis en door de organiserende vereniging de Vrolijke Tippelaars. Vervolgens marcheerde de rest van het legioen de hal in. "Wat me nou het meest aan grijpt? Dat is het ogenblik waar op de deelnemers de Hanzehal binnenmarcheren. Echt, dan kan ik wel gaan huilen. Ik zie dan een stuk werk voor me. Een fantas tisch gezicht" - sprak de geëmo tioneerde marsleider E.C. van Es, voor groot en klein van het vier- daagse-legioen 'ome Ele'. Ook nu weer regelde hij in de propvol le Hanzehal alles tot in de perfec tie. Op zijn eigen manier stuurde hij met zijn medewerkers de vele groepen en individuelen naar de juiste posities op de 'Hanzevloer' voor de prijsuitreiking. 17 juni - ZUTPHEN. Rijkswa terstaat is gul geweest. Vijftien gemeenten in ons land ontvin gen voor niets en niemendal een blusboot. Zutphen behoort tot die vijftien gelukkigen. Sedert vrijdagavond pronkt het rubber- vlot in de brandweerkazerne aan de Paardenwal. De blusboot is gemakkelijk over land te vervoeren. Een simpel trekje aan een ven tiel maakt het vlot in omvang heel wat kleiner. De boot wordt aangedreven door een 45 pk-bui- tenboordmotor. De bluspomp heeft een capaciteit van 1000 liter per minuut. Tot het blusmateriaal behoren verder een water- en een schuimkanon. De nieuwe blusboot op het droge. Er is op het vlot, vijf meter lang en ruim twee meter breed, plaats voor vier bemanningsleden. De boot zal worden ingezet bij brand bestrijding en hulpverlening op de IJsel en het Twentekanaal. Over een geschikte landingsplaats moet nog even diep nagedacht worden. Men is het er wel over eens dat een dergelijke landingsplaats aan de IJsel gelegen moet zijn. Wanneer de blusboot ingezet kan worden bij brandbestrijding is nog de vraag. In de eerste plaats hangt dat af van de rode haan en in de tweede plaats van de oplei dingsduur van de vier beman ningsleden. B De voormalige brandweerkazerne aan de Paardenwal. 2019 2

Zutphen (vanaf 1982) | 2019 | | pagina 27